شناسهٔ خبر: 22476 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

یک شرکت هواپیمایی روسی خبر داد:

مجوز برقراری ۱۲ پرواز روسی به ایران/ پرواز با بویینگ یا ایرباس از مسکو و پترزبورگ به ۳ کلانشهر ایران

هواپیمایی روسیه شرکت هواپیمایی «سیبیر» روسیه اعلام کرد، در حال انجام کارهای مقدماتی برای آغاز پروازهای خود از مسکو به چند شهر ایران از جمله مسیر مستقیم پایتخت این کشور به مشهد با بهترین هواپیماها در چارچوب مجوز آژانس فدرال حمل و نقل هوایی وزارت راه روسیه است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دو شرکت هواپیمایی روسی سه روز پیش مجوز راه‌اندازی ۱۲ پرواز مسافرتی هفتگی به شهرهای تهران، اصفهان و مشهد را دریافت کردند. این اقدام در چارچوب گسترش روابط گردشگری دو کشور صورت می‌گیرد.

وزارت حمل و نقل روسیه افزون بر «سیبیر» شامل گروه‌­های اس ۷ به شرکت «خطوط هوایی اورال» اجازه داده که به مقاصد تعیین شده در ایران پرواز کنند.

ایرنا به نقل از اسپوتنیک گزارش داده است: پیشتر پیشنهاد پروازهای مستقیم از سوی برخی شرکت های حمل و نقل هوایی روسیه از جمله «گروزنی آویا»، «سورنی وتر»، «ویم آویا» و «ایکار» برای برقراری پرواز در مسیر ایران داده شده بود که رد شد. 

بنا به گزارش این خبرگزاری، برای دو شرکت «اس ۷» و «خطوط اورال» پس از امضای یادداشت تفاهم بین تهران و مسکو در ماه فوریه سال جاری و تمایل به افزایش تا ۲۸ پرواز در هفته، مجوز لازم صادر شد و اکنون توافق ها از حرف در حال رسیدن به مرحله عمل است.

آنا باشینا دبیر مطبوعاتی شرکت هواپیمایی «سیبیر» در گفت وگو با خبرنگار رادیو اسپوتنیک، در این باره اظهار کرد: ما چهار مسیر مسکو - تهران، مسکو- اصفهان، مسکو - مشهد و سن پترزبورگ - تهران را انتخاب کرده‌ایم. وی افزود: گروه اس ۷ در این مسیرها فعالیت خواهد کرد، زیرا ظرفیت توسعه بازار حمل و نقل در این چهار مسیر مناسب است. فعلا برای صحبت از زمان استارت و تعداد پروازها زود است، زیرا فقط کارهای اولیه را انجام داده‌ایم و همکاران ما مشغول انجام امور مقدماتی هستند. تمامی پروازهای اس ۷ با هواپیماهای جدید و روز ایرباس و بویینگ انجام می‌شود ولی هنوز مشخص نیست کدام مدل را برای مسیرهای ایران انتخاب کنیم.

اکنون شرکت های هواپیمایی «ایرفلوت» روسیه چهار روز در هفته و ایران ایر و ماهان نیز بین دو کشور پرواز دارند.

نظر شما