شناسهٔ خبر: 22506 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بندر خرمشهر مطرح کرد:

اجرا و تکمیل ۶ پروژه در بندر خرمشهر تا پایان سال ۹۵ / حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه اجرای پروژه‌ها می‌شود

عادل دریس مدیرکل بندر خرمشهر از اجرا و تکمیل ۶ پروژه در این بندر تا پایان سال ۹۵ خبر داد و گفت: در کل برای اجرای ۶ پروژه‌ یادشده حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

عادل دریس در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت پروژه‌های طرح توسعه بندر خرمشهر گفت: در حال حاضر ۶ پروژه بندری وجود دارد که با کمک مسئولان مرتبط در حال پیگیری است. این پروژه‌ها مربوط به سال ۹۵ بوده و تا آخر همین امسال اجرا و به نتیجه می‌رسند.

مدیرکل بندر خرمشهر افزود: یکی از پروژه‌های مهم بندری تعمیر ۴ اسکله‌ است که نقش مهمی در توسعه بندر خرمشهر دارد. برای تعمیر این اسکله‌ها بیش از ۱۶۱ میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

وی افزود: تعمیرات اساسی پس‌کرانه ۲ اسکله با هدف استحصال اراضی پشت اسکله محوطه‌های مارشالینگ یارد از دیگر پروژه‌های بندر خرمشهر است که با اعتبار بیش از ۹۶ میلیارد ریال به اجرا در می‌آید.

مدیرکل بندر خرمشهر اعلام کرد: خرید، نصب، تست و راه‌اندازی سیستم اعلام حریق واحدهای بندر با هدف ارتقاء سیستم حفاظتی ساختمان‌ها، ایجاد فضای ایمن و جلوگیری از خسارت‌های ناشی از حریق نیز در سال ۹۵ انجام می‌شود که برای این منظور ۳۴ میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: در راستای پدافند غیرعامل، افزایش ضریب ایمنی شبکه، تبدیل پست‌های هوایی به زمینی «پروژه زمینی کردن شبکه هوایی برق» انجام می‌شود. همچنین خارج‌سازی ۱۵ فروند مغروقه اروندرود با اعتبار ۶۲۵ میلیارد ریال است.

دریس افزود: تامین تجهیزات و اجرای سیستم زیر ساخت فیزیکی فیبرنوری و نصب و راه‌اندازی دکل‌های سیستم CCTV با هدف توسعه شبکه و ارتقاء امنیت بندر خرمشهر با هزینه ۲۴ میلیارد ریال انجام می‌شود.

مدیرکل بندر خرمشهر گفت: در کل برای اجرای ۶ پروژه‌ یادشده بندر خرمشهر در سال ۹۵ بیش ۹۷۹ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

دریس به اجرای یک پروژه در بندر خرمشهر به عاملیت بخش خصوصی نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه با عاملیت مجاز کیا و هیوندا به منظور فروش و خدمات پس از فروش محصولات این دو شرکت بسته شد که اعتبار این قرارداد بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال است./

نظر شما