شناسهٔ خبر: 23003 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

انتقاد تند تولیت آستان قدس رضوی به ساخت «مال»ها در مشهد

حضور «مال»ها در مشهد مقدس چه نسبتی با اقتصاد مقاومتی دارند؟

سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفت: کارهای اقتصادی از نوع مشهد مال و جهان مال باید مورد بازنگری قرار گیرد. امروز باید این سوال را مطرح کنیم که این مجموعه‌ها با حضور برندهای خارجی در آینده چه نسبتی با اقتصاد مقاومتی دارند؟

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم تودیع و معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، ضمن ارج نهادن به تلاش های ارزشمندی که طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تحت مدیریت تولیت فقید آیت‌الله واعظ طبسی در آستان مقدس حضرت رضا(ع) صورت گرفته است، تصریح کرد: همچنان فضای بسیاری برای ارتقاء و پیشرفت در آستان قدس رضوی وجود دارد و برای تحقق این امر باید با نگاهی نو، توأم با خلاقیت و ابتکار در حوزه های مختلف و متناسب با مفاد حکم مقام معظم رهبری گام های بلندی برداشته شود.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین بر تحول اداری در مجموعه آستان قدس رضوی تاکید و عنوان کرد: در آستان قدس رضوی بخش هایی وجود دارند که باید با یکدیگر ارتباط سازمانی پیدا کنند و یکپارچگی و انسجام در فرایندهای کاری ایجاد شود.
 
وی افزود: اگر ارتباط سازمانی به درستی ایجاد نشود، بخش های مختلف به صورت جزیره ای عمل می کنند و این امر مدیریت و نظارت را مشکل می کند.
 
رئیسی خواستار بازنگری فعالیت بخش های مختلف آستان قدس رضوی در این فرایند شد و گفت: کارهای اقتصادی از نوع مشهد مال و جهان مال نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد. امروز باید این سوال را مطرح کنیم که این مجموعه ها با حضور برندهای خارجی در آینده چه نسبتی با اقتصاد مقاومتی دارند؟
 
وی همچنین با بیان اینکه اسکان در کمپ ها شایسته زائران حضرت رضا(ع) نیست، اظهار کرد: کمپ ها برای موارد بحرانی استفاده می شود، نه برای شهر مشهد مقدس که به طور سالانه و مستمر پذیرایی حدود 25 میلیون زائر است.
 
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری ضمن تجلیل از اقداماتی که طی سالهای متمادی در آستان قدس رضوی انجام شده است، تصریح کرد: نباید به وضع موجود اکتفا کنیم و با پویایی، کارکارشناسی، جزم علمی، عزم عملی و هزم اندیشی باید به سمت تعالی اقدامات آستان قدس رضوی حرکت کنیم.

نظر شما