شناسهٔ خبر: 23018 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

یک نماینده مجلس دهم مطرح کرد:

کمک کمیسیون عمران مجلس به وزارت راه و شهرسازی در حل مشکلات مسکن مهر/ مسکن مهر با کمترین مطالعه کارشناسی ایجاد شد

اردشیر نورانی اردشیر نورانی گفت: پروژه مسکن مهر با هدف خانه دار کردن اقشار کم درآمد جامعه اجرا شد اما متاسفانه به سبب عدم مدیریت صحیح و ضعف در تخصیص منابع اکنون تبدیل به یکی از معضلات کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نماینده مردم شهرکرد، در مورد مهم‌ترین وظایف کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین وظایف این کمیسیون و سایر کمیسیون‌های مجلس کمک به دولت برای رفع موانع تولید است.

اردشیر نورانی تصریح کرد: در حال حاضر تمامی بخش‌های اقتصادی کشور به خصوص مسکن در رکود فلج کننده‌ای به سر می برند و وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی این بخش مسئولیت اصلی را به عهده دارد.

وی افزود: این وزارتخانه می‌تواند با کمک کمیسیون عمران مجلس و تقویت ارتباط خود با این کمیسیون برنامه‌هایی که در این بخش دارد را به صحن علنی مجلس ارائه کند و اعضای کمیسیون نیز با استفاده از تجارب کارشناسی خود به وزارتخانه در این راه کمک خواهند کرد.

نورانی به ایلنا گفت: مهم‌ترین وظیفه این کمیسیون ریل گذاری برای به راه افتادن قطار توسعه و عمرانی کشور است و امیدوارم مشکلات اقتصادی کشور که در صدر آنها بیکاری قرار دارد با هماهنگی دو قوای نظام هر چه زودتر رفع شود.

وی ادامه داد: پروژه مسکن مهر با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم درآمد جامعه اجرا شد اما متاسفانه به سبب عدم مدیریت صحیح و ضعف در تخصیص منابع اکنون تبدیل به یکی از معضلات کشور شده و مسکنی که قرار بود با قیمت پایین‌تر از عرف بازار تمام شود اکنون چند برابر شده و دولت هنوز هم نمی تواند آنها را تکمیل کند.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم نظارت مجلس و کمیسیون عمران بر این طرح و مدیریت ضعیف همگی سبب شد که این شهرک‌ها با کمترین مطالعه کارشناسی ایجاد شود و اکنون برای رساندن آب و برق و سایر امکانات شهری، وزارت راه و شهرسازی با مشکلات عدیده ای روبرو شود. به همین لحاظ و با توجه به شرایط اقتصادی کشور دولت و مجلس، وزارت راه و شهرسازی و کمیسیون عمران باید با کمک یکدیگر یکی پس از دیگری مشکلات اقتصادی کشور را حل کنند.

نظر شما