شناسهٔ خبر: 23049 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

قائم مقام وزیر راه خبر داد:

هزینه قرارداد خرید ایرباس‌ها به عهده ایران نیست/ پیش‌بینی صدور مجوز اوفک برای فروش ایرباس تا پایان ژوئن/ مشکل بانکی در قرارداد هواپیما مطرح نیست

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امکانات بانکی برای پرداخت هزینه خرید هواپیماها وجود دارد و اصلا قرار نیست هزینه این قرارداد را ایران پرداخت کند، گفت: پیش بینی می‌کنیم تا پایان ماه ژوئن، OFAC مجوز فروش هواپیما را صادر کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اصغر فخریه کاشان با بیان اینکه مشکلات بانکی در قرارداد خرید ایرباس‌ها هنوز جدی نشده است و این مشکل مطرح نیست و مانعی برای قرارداد خرید هواپیماها نیست، اظهار داشت: اگرچه مذاکراتی در این باره داشتیم اما تصور نمی‌کنیم که مشکلات بانکی مانعی بر سر راه انعقاد قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیما از ایرباس باشد.

وی با اشاره به ادعاهایی مبنی بر اینکه مشکلات بانکی، قرارداد خرید ایرباس‌ها را تهدید می‌کند، ادامه داد: اول این که امکانات بانکی برای پرداخت هزینه خرید این هواپیماها وجود دارد و دوم اینکه اصلا قرار نیست هزینه این قرارداد از ایران پرداخت شود که نگران این موضوع باشیم. طبق توافق‌ها این هزینه‌ها را شرکت اجاره دهنده هواپیما تامین می‌کند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به طور قطع تحریم‌های بانکی در قرارداد با ایرباس موضوعیت ندارد چراکه اعتبار این قرارداد را از طریق فاینانس تامین خواهیم کرد.

فخریه کاشان به ایلنا گفت: در حال حاضر منتظر اتمام مذاکرات قراردادی هستیم که در جریان است و با صدور مجوز اوفک برای فروش هواپیما به ایرباس، پروسه انعقاد قرارداد و تحویل هواپیماهای جدید شروع می‌شود.

وی گفت: پیش‌بینی‌ می‌کنم تا پایان ماه ژوئن مذاکرات قراردادی به پایان برسد و تا آن زمان هم اوفک مجوز فروش هواپیما را صادر می‌ کند.

فخریه کاشان درباره صحبت‌های اخیر مدیر فروش ایرباس مبنی بر اینکه  اگر ایران فکری برای بندهای مالی قرارداد خود نکند، فروش هواپیما لغو خواهد شد، گفت: معتقدم می‌خواهند با این اظهارات فشاری را بر روی دولت خود بگذارند که دولت‌ها هم روند پروسه صدور مجوز و مذاکرات نهایی را سریع تر انجام دهند و این اظهارات بیشتر یک شو و نمایش است.

برچسب‌ها:

نظر شما