شناسهٔ خبر: 23280 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آخرین خبرها از خرید هواپیما توسط ایرلاین‌ها

چراغ سبز آمریکا به بوئینگ برای مذاکره با ایران/ آغاز بررسی نیازهای هوانوردی ایران توسط بوئینگ/ بمباردیر رقیب جدی ایرباس و بوئینگ/ مثلث آمریکا، فرانسه و کانادا برای فروش هواپیما به ایران تشکیل شد

بوئینگ شرکت بوئینگ با اشاره به مذاکره با ایران در خصوص ارزیابی نیازهای این کشور به خرید هواپیما از دولت آمریکا اعلام کرد: ما برای دریافت مجوز درخواست داده و مجوز لازم را دریافت کرده ایم تا نیازهای ایرلاین های ایرانی مورد تایید دولت آمریکا به هواپیماهای مسافربری را ارزیابی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شرکت بوئینگ با اعلام این خبر که در حال بررسی نیازهای ایران به هواپیماهای مسافربری است، خبر داد:: «ما در حال تبعیت از فرآیند گرفتن مجوز از دولت آمریکا هستیم.»

تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی اویشن پروز نوشت: «بر این اساس، ما برای دریافت مجوز درخواست داده و مجوز لازم را دریافت کرده ایم تا نیازهای ایرلاین های ایرانی مورد تایید دولت آمریکا به هواپیماهای مسافربری را ارزیابی کنیم.»

این مجوز به شرکت بوئینگ اجازه می دهد تا با ایرلاین های مجاز ایرانی برای بررسی میزان نیاز واقعی آنها تعامل داشته باشد.

در ادامه بیانیه بوئینگ آمده است: «ایرباس، رقیب شرکت ما، در حال پیشبرد منافع خود در بازار ایران است و کانادا نیز اخیرا اعلام کرد که به شرکت بمباردیر اجازه دسترسی به بازار ایران را خواهد داد. ما درک می کنیم که شرایط در منطقه پیچیده و همواره در حال تغییر است و ما به تبعیت از دستورالعمل های دولت آمریکا در ارتباط با تجارت با ایران ادامه خواهیم داد.»

ایران در ژانویه امسال یک قرارداد ۲۷ میلیارد دلاری برای خرید هواپیما از ایرباس منعقد کرد که شامل ۱۱۸ فروند هواپیمای مسافربری می شود.

ایران اعلام کرده که در طی دهه آینده برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی خود به حدود ۴۰۰ فروند هواپیما نیاز خواهد داشت.

ایرلاین های ایرانی علاقه ای به خرید هواپیماهای بیشتر از شرکت های روسی ندارند. عملکرد هواپیماهای روسی در طی دوران تحریم ها در ایران رضایت بخش نبوده است. ایران امیدوار است روابط خود با کشورهای غربی را پس از توافق هسته ای بهبود ببخشد تا بتواند ناوگان حمل و نقل هوایی خود را با هواپیماهای غربی نوسازی کند.

شرکت ایران ایر اخیرا اعلام کرده که در حال مذاکره درباره یک قرارداد تاریخی خرید هواپیما از شرکت بوئینگ است. بوئینگ این مذاکرات را تایید کرده اما از ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص خودداری کرده است.

نظر شما