شناسهٔ خبر: 23399 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تولیت آستان قدس رضوی:

دغدغه‌های نظام جمهوری اسلامی مساله محرومان است/ گره گشایی از کار مردم با اجرای اقتصاد مقاومتی/ حاشیه نشینی شهرها نشات گرفته از محرومیت روستاها

سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفت: بخش زیادی از حاشیه نشینی در شهرها ناشی از محرومیت روستاهاست که اگر این محرومیت رفع شود حاشیه نشینی در شهرها به شکل امروز بروز پیدا نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی واگذاری مسئولیت رسیدگی به امور روستاها به این بنیاد را یکی از برکات این مجموعه خواند.

وی افزود: روستاییان جزو بهترین مردم کشور هستند که در عرصه های گوناگون همراه نظام بوده اند و شهدا و ایثارگران متعدد تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند.

وی اظهار کرد: مسئله محرومان جزو دغدغه های جدی رهبر معظم انقلاب است و به رغم اینکه تاکنون مسئله محرومیت زدایی جزو ماموریت‌های آستان قدس رضوی نبوده است، معظم له در حکم انتصاب تولیت این آستان مقدس چند نوبت به این مهم اشاره و تاکید داشته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اقتصاد مقاومتی را تنها راهکار رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد: دولت باید در تصمیم گیری ها و فعالیت های اقتصادی متناسب با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که گره از کار مردم گشوده شود.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: غربی‌ها هیچ زمانی گره از کار هیچ ملتی باز نکرده‌اند و همانگونه که خود به صراحت اعلام می‌کنند، با هر کشور و ملتی که دوست شدند، صرفا به خاطر منافع خودشان بوده است.

وی افزود: کشور ما تنها باید به دست توانمند مهندسان و کارگران و تلاشگران داخلی ساخته شود.

وی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان مجموعه ای برخاسته از متن انقلاب اسلامی و متکفل رفع مشکل مسکن به عنوان یکی از عوامل آرامش بخش در جامعه با تدبیر راهگشا و حکیمانه امام راحل تشکیل شد و برکات بسیار نیز به همراه داشت.

وی همکاری نهادهای مسئول در زمینه رسیدگی به امور مستضعفان و محرومان در کشور را ضروری دانست و تعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با آستان قدس رضوی در راستای رفع مشکل روستاهای محروم در استان خراسان رضوی و استان های خراسان شمالی و جنوبی را خواستار شد./

نظر شما