شناسهٔ خبر: 23605 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

ریزگرد موجب لغو سه پرواز فرودگاه بین‌المللی آبادان شد

فرودگاه آبادان ریزگرد در شهرهای آبادان و خرمشهر به میزان بیش از ۶ برابر حد مجاز، سه پرواز شامگاه پنجشنبه فرودگاه بین‌المللی آبادان را لغو کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی، مسئول روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان شامگاه پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت: پرواز تهران - آبادان - تهران هواپیمایی قشم ایر با شماره پرواز ۱۲۱۷ به دلیل انتشار بیش از حد مجاز ریزگردها لغو شد.

شیما یوسفی شیخ رباط افزود: پرواز شرکت هواپیمایی آسمان به شماره پرواز ۸۶۱ مسیر مشهد - آبادان -تهران و پرواز شرکت هواپیمایی تابان به شماره پرواز ۶۲۹۴ مسیر مشهد - آبادان - مشهد نیز به علت گرد و غبار شدید لغو شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان در این باره گفت: میزان ریزگردها در هوای آبادان و خرمشهر در پی استقرار گرد و غبار شدید در منطقه در ساعت ۱۸ پنجشنبه به یکهزار و ۳۸ میکروگرم بر متر مکعب معادل شش برابر حد مجاز رسیده است.

سیداحمد موسوی آزاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس اطلاعات اداره هواشناسی شهرستان، وزش باد شدید در این منطقه، شکل گیری توده های گرد و غبار و نفوذ به خوزستان را به همراه داشته است. وی از مردم به ویژه کودکان، بیماران قلبی، ریوی، گوارشی و سالمندان خواست به دلیل آلودگی هوای شهرهای آبادان و خرمشهر ناشی از پراکنده شدن ذرات گرد و غبار از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

سازمان هواشناسی روزهای گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود با توجه به افزایش وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک بر روی عراق و حرکت آن به ایران، از بعد از ظهر پنجشنبه ۲۷ خردادماه و جمعه ۲۸ خردادماه در استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان، پدیده گرد و غبار موجب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

هجوم ریزگردها به خوزستان در برخی مواقع در سال جاری و سال های گذشته، تعطیلی دستگاه های اجرایی و مدارس برخی شهرهای استان را به همراه داشت.

فرودگاه آبادان دارای ظرفیت هشت هواپیمای پهن پیکر بطور همزمان در رمپ مسافری خود است. این فرودگاه مطابق استانداردهای جهانی ساخته شده و ظرفیت هواپیماهایی به بزرگی بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس - ۳۴۰ را دارا است.
 

برچسب‌ها:

نظر شما