شناسهٔ خبر: 23606 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

تعریف ابزارهای جدید مالی برای بازار مسکن/ افزایش ۸.۲ درصدی معاملات مسکن در اردیبهشت امسال

حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی از تعریف ابزارهای جدید مالی برای بازار مسکن خبر داد و گفت: این ابزارهای مالی در بخش‌های مختلف بورس، بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار در حال بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حامد مظاهریان در خصوص آمار معاملات مسکن در ابتدای امسال، گفت: آمار معاملات مسکن نشان می‌دهد که  در اردیبهشت ۸.۲ درصد افزایش تعداد معاملات مسکن را داشتیم.

وی با بیان اینکه اگر رقم افزایش معاملات تا دو ماه دیگر ادامه پیدا کند به جریان تبدیل می‌شود، افزود: البته دولت هم به دنبال این است که با اجرای تمهیداتی به افزایش معاملات مسکن کمک کند که این برنامه‌ها در دست بررسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ابزارهای جدید مالی برای بخش مسکن، اظهار داشت: ابزارهای جدید تامین مالی از سوی وزارت راه و شهرسازی مطرح شده که در حال بررسی در بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است.

مظاهریان با اشاره به اینکه این ابزارها در بخش‌های مختلف از جمله بورس مطرح است، به مهر گفت: نهادهای مالی مختلف مانند بانک مرکزی، بورس و شورای پول و اعتبار در حال بررسی این طرح ها و روش های تامین مالی جدید هستند.

وی با اعلام اینکه سیاست‌های دولت در این راستا است که مسکن با تورم مواجه نشود، افزود: تسهیلاتی که تاکنون در این بخش پرداخت شده در این جهت بوده است تا توان متقاضیان افزایش پیدا کند اما موجب تورم در بازار نشود./

نظر شما