شناسهٔ خبر: 23788 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

حسین عاشوری مطرح كرد:

بهره‌مندی و حمايت كشورهای منطقه از كريدور ۴جانبه/ گسترش همکاری‌های ریلی بین تهران و آستانه

حسین عاشوری معاون شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از گسترش همکاری‌های ریلی بین تهران و «آستانه» خبر داد و گفت:خط آهن جدید بین ۲ کشور باعث افزایش ظرفیت انتقال گندم قزاقستان به ایران خواهد شد و سایر کشورهای دوست از جمله چین و ترکمنستان، از همکاری ریلی منطقه‌ای حمایت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین عاشوری معاون بهره‌برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «۲۴.کز» قزاقستان اظهارداشت: قزاقستان دارای زیرساخت‌های محکم و نو می‌باشد و در آینده نزدیک همکاری‌های ریلی بین تهران و «آستانه» افزایش خواهد یافت.

وی با تشریح کمک‌های قزاقستان و نقش این کشور در توسعه زیرساخت های راه‌آهن ایران به درآمد قزاقستان بعد از راه‌اندازی کامل راه‌آهن چین – ایران اشاره کرد و گفت: درآمد «آستانه» بعد از بهره‌برداری این خط آهن چندین برابر خواهد شد که به نوبه خود فعالیت سودمندی در این زمینه محسوب می‌گردد.

وی اضافه کرد: خط آهن جدید بین ۲ کشور باعث افزایش ظرفیت انتقال گندم قزاقستان به ایران خواهد شد که در حال حاضر سالانه بیش از ۱۰ میلیون تن را تشکیل می‌دهد.

به گفته عاشوری، روابط ایران و قزاقستان طی سال‌های اخیر در صنعت راه آهن توسعه قابل توجهی داشته است.

وی گفت: سایر کشورهای دوست از جمله چین و ترکمنستان، از همکاری ریلی منطقه‌ای حمایت می‌کنند که راه اندازی و فعالیت خط ریلی «چین- قزاقستان- ترکمنستان – ایران» نشانه این همکاری می‌باشد.

معاون بهره برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این که در آینده نزدیک محصولات چین و یا قزاقستان از طریق این خطوط ریلی به تهران منتقل خواهند شد گفت: در حال حاضر چین، قزاقستان، تاجیکستان و ایران و سایر کشورهای منطقه، با همکاری و حمایت مشترک به دنبال احیای این کریدور ریلی هستیم.

نظر شما