شناسهٔ خبر: 23811 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مقصود اسعدی سامانی خبر داد:

الزام ایرلاین‌ها به داشتن ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه و مالکیت ۵ هواپیما/ ۷ ایرلاین در نوبت دریافت مجوز

فرودگاه مهرآباد دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه تاکنون ۷ موافقتنامه اصولی برای تاسیس ایرلاین صادر شده است، گفت: هر ایرلاین باید حداقل ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه و ۵ فروند هواپیمای ملکی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مقصود اسعدی سامانی با اشاره به تقاضای تاسیس ایرلاین جدید، گفت: از اواخر سال گذشته ۷ موافقتنامه اصولی برای تاسیس ایرلاین صادر شده است اما تاکنون هیچکدام موفق به دریافت مجوز نشده اند.

وی با بیان اینکه مطابق با دستورالعمل هر ایرلاین برای تاسیس باید حداقل ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه داشته باشد، افزود: همچنین شرکت‌ها باید ۵ فروند هواپیمای ملکی داشته باشند تا مجوز دریافت کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه دستورالعمل تاسیس ایرلاین جدید از سال گذشته ابلاغ شده است، اظهارداشت: متقاضیان باید طرح توجیهی تهیه کرده و سپس این طرح در کمیته‌های مربوطه بررسی می‌شود و اگر مورد تایید قرار گرفت، موافقت اصولی می‌گیرد.

سامانی با اشاره به اینکه پس از دریافت موافقت اصولی به سمت دریافت مجوزهای فعالیت هوانوردی می‌رود، به مهر گفت: درحال حاضر این شرکت‌های متقاضی، پروسه‌های مالی و اداری را طی می‌کنند.

وی با اعلام اینکه اگر کفایت مالی متقاضیان به اندازه کافی باشد به طور حتم مجوزها را دریافت می‌کنند، افزود: ایرلاین‌هایی هم که موافقت اصولی گرفتند، فعلا درانتظار دریافت مجوز و یا تامین ناوگان خود هستند.

نظر شما