شناسهٔ خبر: 24124 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بهره‌برداری سیزدهمین مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی گلستان در شهرستان گنبدکاووس

اینچه برون مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی طاطار در کیلومتر دو جاده گنبد کاووس به مینودشت عصر دیروز با حضور مدیر کل پایانه‎های استان، فرماندار ویژه گنبدکاووس و مدیرعامل پخش فرآورده‎های نفتی استان و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان گنبد کاووس به بهره‎برداری ‎رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی حمل و نقل و پایانه های گلستان-  یاسر ابراهیمی در گفت‎گو با خبرنگاران با بیان اینکه موافقت اصولی مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی در استان گلستان از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه ها صادر می‎شود، ابراز داشت: براساس قانون تمامی ساخت و سازهای حاشیه جاده‎ها می‎بایست ۱۰۰ متر به اضافه حریم راه در شریان‎های اصلی در نظر گرفته شود اما مجتمع خدماتی- رفاهی از این قانون مستثنی است.

وی با بیان اینکه فاصله ۱۵ متری به اضافه حریم راه برای ساخت و ساز مجتمع‎های خدماتی- رفاهی بین راهی در استان در نظر گرفته می‎شود، تصریح کرد: این استثنا در قانون از آن جهت است که مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی به عنوان اجزای راه ها در راستای افزایش امنیت سفر، محل استراحت رانندگان و خدمات دهی به مترددین جاده‎ای مثمر ثمر است.

کارشناس بازرگانی و امور مجتمع‎های حمل و نقل و پایانه های استان گلستان از افتتاح سیزدهمین مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی استان گلستان خبر داد و افزود: این مجتمع خدماتی- رفاهی در کیلومتر دو جاده گنبد کاووس به مینودشت واقع شده و دیروز با حضور مدیرکل پایانه‎های استان، معاون استاندار و فرمانداره ویژه گنبد کاووس، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی استان، امام جمعه گنبدکاووس و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان گنبد کاووس به بهره‎برداری رسید.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: ۱۱ مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی در استان گلستان در حال ساخت است و همچنین ۱۰ مجتمع خدماتی- رفاهی در مرحله اخذ استعلام‎ها هستند که با بهره‎برداری رسیدن این مجتمع‎های خدماتی- رفاهی مشکلی در بحث خدمات به مترددین و مسافران نخواهیم داشت.

وی ابراز داشت: مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی طاطار با سرمایه بالغ بر یازده میلیارد و پانصد میلیون ریال توسط بخش خصوصی به بهره‎برداری رسیده است و اداره کل حمل و نقل و پایانه‎های استان گلستان در راستای کمک به سرمایه گذار این مجتمع برای احداث رمپ ورودی و خروجی و تابلو‎های شناسایی مسیر این مجتمع خدماتی- رفاهی در بین جاده سه میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه کرده است.

کارشناس بازرگانی امور مجتمع‎های پایانه‎های حمل و نقل استان گلستان بیان داشت: مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی طاطار شهرستان گنبد کاووس از آبان ماه سال ۱۳۸۷ موافقت اصولی خود را از اداره کل پایانه‎های استان گلستان اخذ کرده و ساخت و ساز این مجتمع خدماتی- رفاهی از مهر ماه سال ۱۳۸۹ آغاز شده و در خردادماه سال جاری توانسته مجوز بهره‎برداری را کسب کند.

ابراهیمی با بیان اینکه این مجتمع خدماتی- رفاهی ۱۰ نفر ظرفیت اشتغالزایی دارد، گفت: این مجتمع در مساحتی بالغ بر۷ هزار متر مربع احداث شده که دارای بخش اداری، جایگاه سوخت بنزین و گازئیل، خدمات خودرویی، سوپرمارکت، نمازخانه، واحد کمک‎های اولیه، پارکینگ و سرویس بهداشتی است.

نظر شما