شناسهٔ خبر: 24222 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

یک نماینده مجلس مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری‌های خارجی در جهت اقتصاد مقاومتی است/ سیاست‌های اقتصادی دولت در مسیر خوبی قرار دارد

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مجلس از سیاست دولت در مورد کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی حمایت می‌کند گفت: اغلب سیاستگذاری‌های دولت در بخش امور اقتصادی مورد قبول مجلس است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حمیدرضا فولادگر شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران اغلب سیاستگذاری های دولت در بخش امور اقتصادی را مورد قبول مجلس دانست و در عین حال اظهار داشت: تعداد زیادی از برنامه‌ها و سیاست ها اجرایی نشده است. باید تلاش کرد تا برنامه ها در عمل موفق باشد.

وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری خارجی در کشور گفت: سرمایه گذاری خارجی برای سیاست های مجلس و هم در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است به شرط اینکه به تعطیلی واحدها و تولیدات داخلی منجر نشود.

فولادگر گفت: مجلس از سیاست دولت در مورد کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی حمایت می کند.

وی با بیان اینکه یارانه در زندگی بیش از ۵۰ درصد مردم هیچ نقشی ندارد، تصریح کرد: تا کنون سه میلیون نفر از فهرست دریافت یارانه حذف شده اند و تا پایان سال جاری این رقم باید به ۲۰ میلیون نفر برسد.

فولادگر همچنین درخصوص وضعیت کاری مجلس دهم گفت : این مجلس از نظر ترکیب تخصص ها متنوع اما کم تجربه است؛ سال اول همه ادوار مجلس، به تجربه اندوزی نمایندگان جدید اختصاص دارد و کار زیادی نمی توان انجام داد.

وی با بیان اینکه برنامه ششم یکی از اقدامات مهم پیش روی مجلس است، تصریح کرد: در دوره گذشته تحت عنوان لایحه، احکام موردنیاز برنامه ششم از سوی دولت به مجلس ارائه شد و در کمیسیون تلفیق به دلیل اختلافات موجود رد شد.

فولادگر افزود: امیدواریم لایحه برنامه ششم زودتر به مجلس ارائه شود تا بودجه ۹۶ بر پایه این برنامه تنظیم و محورهای اقتصاد مقاومتی نیز در برنامه لحاظ شود. وی گفت: اولویت‌ اول سیاستگذاری کشور در مجلس دهم به دلیل جنس رکودی که با آن درگیر هستیم، اقتصاد است.

هیچ جریان سیاسی در مجلس دهم اکثریت ندارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هیچ کدام از جریانات فکری و سیاسی کشور اکثریت قاطع را در مجلس ندارد، افزود: ترکیب وتخصص ها و سلایق در مجلس دهم متنوع است.

وی تفکر سیاسی حاکم بر مجلس جدید را متعادل ارزیابی کرد و افزود: تعداد افراد وابسته به دو جناح سیاسی در این مجلس به شکل تقریبی برابر است و هیچ‌یک از آن‌ها جریان غالب مجلس نیستند.
فولادگر گفت: از مجموع ۱۵ کمیسیون موجود در مجلس، ۱۳ کمیسیون به فراکسیون ولایت و دو کمیسیون به فراکسیون امید تعلق دارد.

وی مهم‌ترین اقدامات لازم درحوزه فرهنگ را توجه به زیرساخت‌ها و نظارت‌ها دانست و افزود: در حوزه اجتماعی نیز باید به آسیب‌های موجود رسیدگی کرد که پیش‌نیاز هر دو بخش فرهنگ و اجتماع نیز اقتصاد است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:این دوره مجلس به دلیل شرایط کشور، دوره‌ای بسیار حساس است.

نظر شما