شناسهٔ خبر: 24339 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نماینده وزیر راه در شورای عالی حفظ حقوق بیت المال مطرح کرد:

سرايت مال‌سازی از تهران به سایر شهرها/ برخورد با بلند مرتبه‌سازی‌های حریم حرم امام رضا/ لزوم حمايت ۳ قوه در مبارزه با تراکم فروشی

حسین معصوم نماینده وزیر راه در شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال با بیان این که با پروژه‌های بلند مرتبه‌سازی حریم حرم امام رضا (ع) برخورد خواهیم کرد، گفت: منافع نجومی و رانت قابل توجهی در شهرسازی تهران وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،حسین معصوم  با بیان این که اداره کل راه وشهرسازی استان خراسان رضوی به موضوع بلند مرتبه‌سازی در حریم حرم ورود کرده است، اظهار داشت: پروژه‌های ساخت و ساز طرح‌های بالادستی که در این مدت به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده است اگر بر اساس مصوبه های این شورا نباشد طبیعتا خلاف قانون است و با این پروژه ها به طور قطع برخورد خواهد شد و باید متوقف شوند.

وی با بیان اینکه حساسیت خاصی برای ساخت و ساز در منطقه حریم حرم امام رضا (ع) وجود دارد، تاکید کرد: در چند سال گذشته اتفاقاتی که در ساخت و سازهای استان خراسان رضوی رخ داده اصولا مطلوب نبوده با اقتضای پایگاه ولایی امام در تعارض بوده است.

معصوم تاکید کرد: طرح هایی در مشهد مقدس به تصویب و اجرا می رسد باید برگرفته از قانون باشد و رویکرد فرهنگی داشته باشد.

نماینده وزیر راه در شورای عالی حفظ حقوق بیت المال  با تاکید بر اینکه در سال گذشته بسیاری از پروژه های مال سازی در تهران به دستور شورای عالی متوقف شد، مال‌سازی به تمام مناطق تهران سرایت کرده و  این مصیبت مال‌سازی از تهران به سایر کلان شهرها نیز رسیده است.

معصوم به ايلنا: منافع نجومی و رانت قابل توجهی در شهرسازی تهران وجود دارد که قدرت چاپ اسکناس آن از بانک مرکزی هم بیشتر است بنابراین تمام قوا باید از مبارزه با تراکم فروشی حمایت کنند تا وزارت راه و شهرسازی بتواند این انضباط شهری را به تهران برگرداند.   

نظر شما