شناسهٔ خبر: 24506 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سیل راه ۱۳ روستای چالدران را بست/ تخریب راه ارتباطی چندین منطقه عشایری

سیل فرماندار شهرستان چالدران گفت: بارش باران و جاری شدن سیل راه ارتباطی ۱۳ روستای این شهرستان را مسدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، کریم حسین‌زاده روز چهارشنبه در بازدید از محل‌های آسیب دیده از جاری شدن سیل در مناطق مختلف شهرستان چالدران اظهار کرد: سیلاب روز سه‌شنبه که بر اثر بارش‌های چند روز اخیر به راه افتاد، به ۱۳ روستای شهرستان چالدران خسارت مالی وارد کرد.

وی افزود: در اثر جاری شدن سیل متاسفانه به مزارع، باغ ها و چندین دهنه پل و ابنیه فنی در جاده‌های اصلی و روستایی خسارت وارد شده و باعث قطع راه ارتباطی این روستاها با مرکز شهرستان شده است.

حسین زاده همچنین از تخریب راه ارتباطی چندین منطقه عشایری منطقه و آب گرفتگی معابر در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: خسارت سیل در شهرستان توسط کارشناسان در دست بررسی و برآورد است که میزان خسارت پس از جمع‌بندی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان چالدران همچنین گفت: دستور لازم جهت تسریع در خدمت رسانی و جبران خسارات مردم، بازگشایی راه‌های روستایی آسیب دیده از سیلاب صادر شده و مدیریت بحران این شهرستان برای هر گونه حادثه احتمالی در حالت آماده باش است.

وی افزود: راهداران شهرستان با تلاش شبانه روزی خود در حال تعمیر و بازسازی و بازگشایی راه‌های مسدود شده روستایی این شهرستان هستند.

شهرستان چالدران با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۲۰ کیلومتری شمال ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

نظر شما