شناسهٔ خبر: 24580 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خبرداد:

۳۴۰ میلیارد تومان در ساخت پایانه کانتینری بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

محمدمهدی بنچاری مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: میزان سرمایه‌گذاری در ساخت پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر ۳۴۰ میلیارد تومان است که با بهره‌برداری از این طرح یک‌میلیون تی.ای.یو. کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد مهدی بنچاری با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر هفت میلیون تن است اظهار کرد: با تکمیل طرح‌های بندری در جزیره نگین به عنوان پسکرانه طرح‌های بندری بوشهر این ظرفیت به دو برابر افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه ۴۰ هکتار در اجرای طرح‌های بندری جزیره نگین تخصیص یافته است تصریح کرد: طرح‌های بندری در جزیره نگین بوشهر با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است که تکمیل این طرح‌ها تحول مهمی در حوزه تجارت دریایی بوشهر ایجاد می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر میزان سرمایه گذاری در جزیره نگین را ۶۰۰ میلیارد تومان دانست و با بیان اینکه این طرح‌ها در سه بخش اجرا می‌شود گفت: پایانه‌های مواد فله، کانتینر و چند منظوره از جمله طرح‌های در حال اجرا در جزیره نگین بوشهر است که چندین اسکله با قابلیت کشتی‌هایی با تناژهای مختلف دارد.

بنچاری از اجرای پایانه کانتینری در مجتمع بندری نگین بوشهر خبر داد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری در ساخت پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر ۳۴۰ میلیارد تومان است که با بهره‌برداری از آن ظرفیت تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بندر بوشهر از ۴۰۰ هزار به یک‌میلیون تی. ای. یو. کانتینر افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه فاز نخست طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین برای یک افق پنج ساله طراحی شده گفت: احداث دو پست اسکله کانتینری به طول ۶۰۰ متر و ۳۰ هکتار پسکرانه، احداث یک پست اسکله چندمنظوره به طول ۳۰۰ متر و ۱۶ هکتار پسکرانه و احداث یک پست اسکله نفتی به طول ۲۲۰ متر و پنج هکتار پسکرانه در آن پیش بینی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه فاز دوم طرح توسعه نگین برای افق ۱۵ ساله طراحی شده خاطر نشان کرد: قرار است مابقی زون‌ها و پسکرانه در بخش کانتینری، نفتی، اسکله‎های چند منظوره، صنعتی و غیره در فاز دوم طرح توسعه بندر نگین بوشهراحداث شود.

نظر شما