شناسهٔ خبر: 24755 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تخلیه و بارگیری ۴۸۰ هزار تن کالا در بندر کیش/ رشد ۸۴درصدی گشت‌های دریایی در فصل بهار

محمد جهانشاهي نسب مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش، از تخلیه و بارگیری ۴۸۰ هزار تن کالا در بندر کیش خبر داده و گفته است: طی سه ماه نخست سال جاری عملیات کابوتاژ کالای غیرنفتی ۳۸۶ هزار و ۷۷۸ تن در این بندر انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد جهانشاهی نسب با بیان اینکه طی سه ماه نخست سال جاری حدود ۴۸۰ هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندرگاه این جزیره تخلیه و بارگیری شد. گفت: از این رقم، ۳۹۹ هزار و ۷۳۸ تن کالای غیرنفتی و ۸۰ هزار و ۲۳۴ تن کالای نفتی بوده است.

وی سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیرنفتی در این بندر را ۱۳ هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: طی سه ماهه نخست سال جاری عملیات کابوتاژ کالای غیرنفتی ۳۸۶ هزار و ۷۷۸ تن در این بندر انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش با اشاره به حمل و نقل خودروهای مسافران از طریق شناورهای لندینگ کرافت نیز گفت: طی مدت یاد شده بیش از ۳۹ هزار دستگاه خودرو از طریق بندرگاه جزیره، جابجا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است.

وی مجموع تردد شناورها به بندر کیش طی سه ماه اخیر را ۳ هزار و ۳۵۳ فروند عنوان کرد و افزود: طی این مدت ۲۲۰ هزار و ۹۳۱ نفر مسافر نیز از طریق این بندر جابجا شدند که نسبت به سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول به زیر ساخت های مناسب گردشگری دریایی در این جزیره اشاره کرد و گفت: علاوه بر فعالیت‌های مسافری، ۱۴۸ هزار و ۲۸ نفر گردشگر به وسیله شناورهای تفریحی در آب‌های ساحلی این جزیره گشت دریایی داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۸۴ درصدی داشته است.

نظر شما