شناسهٔ خبر: 25167 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

در گفتگو با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل مطرح شد:

جزییات مذاکرات خرید هواپیماهای كوتاه‌برد/ حمايت وزارت راه از ایرلاین‌های بخش‌خصوصی

میتسوبیشی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل با اشاره به جزییات مذاکرات خرید هواپیما از میتسوبیشی ژاپن گفت: طبق مذاکرات اولیه قرار است ۲۵ فروند هواپیمای کوتاه برد به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار خریداری کنیم که اکثر این هواپیماها برای ایرلاین آسمان است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي اصغر فخریه کاشان درباره خرید هواپیماهای کوتاه برد از میتسوبیشی ژاپن اظهار داشت: علاقه‌مند هستیم بخشی از ناوگان هوایی کوچک و با برد کوتاه را از ژاپن تامین کنیم.

وی با بیان اینکه این هواپیما مانند هواپیماهایATR هستند، گفت: در مراحل اولیه مذاکرات هستیم و دو طرف هنوز هیچ تعهدی به یکدیگر نداده‌اند. البته ژاپنی ها هم برای فروش هواپیماهای MRJ به ایرلاین های ایران ابزار تمایل کرده اند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه مذاکرات‌مان با میتسوبیشی برای خرید هواپیما برای شرکت هواپیمایی آسمان است، گفت: البته برای تامین ناوگان ایرلاین‌های دیگر هم وارد مذاکره شده‌ایم. به طور قطع وزارت راه و شهرسازی از سایر ایرلاین های متعلق به بخش خصوصی حمایت خواهد کرد و در مذاکرات به تامین هواپیماهای مورد نیاز ناوگان سایر ایرلاین ها  هم می‌پردازیم.

همچنين فخریه کاشان به ايلنا گفت: تعداد هواپیماهای مورد نیاز را باید خود ایرلاین‌ها پیشنهاد دهند اما با میتسوبیشی ژاپن برای خرید ۲۵ فروند هواپیما مذاکرات شروع شده است. ارزش این قرارداد چیزی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

نظر شما