شناسهٔ خبر: 25328 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

شمس میریان در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

افتتاح بیش از چهار هزار واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد در هفته دولت/ وجود ۱۵هزار واحد اضافی در هشتگرد/ بهره‌برداری از متروی هشتگرد تا پایان سال در صورت تأمین اعتبار

شمس میریان مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از افتتاح بیش از چهار هزار واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد در هفته دولت خبر داد و گفت: این شهر همچنین حدود ۱۵ هزار واحد اضافی داشته که هرکدام در مراحل مختلف متوقف شده است.

شمس میریان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از افتتاح چهار هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: شهر جدید هشتگرد از ابتدا ساخت ۴۲ هزار واحد مسکن مهر را آغاز کرده و تا کنون ۱۶ هزار واحد آن را به افتتاح رسانده است.

وی در ادامه با اشاره به مشکل کم‌آبی که مسئله اصلی تمامی مناطق شهر جدید هشتگرد به شمار می‌رود گفت: با وجود اینکه اقدامات لازم برای تأمین آب تمامی واحدهای آماده افتتاح در هفته دولت انجام شده است ولی همچنان از طریق مذاکرات و برگزاری جلسات متعدد با وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های مرتبط به دنبال رفع این مشکل هستیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در ادامه این شهر را یکی از بیشترین شهرهای جدید دارای واخدهای فاقد متقاضی اعلام کرد و افزود: این شهر حدود ۱۵ هزار واحد اضافی دارد که هریک در مراحل مختلف متوقف شده است.

این مقام مسئول در این خصوص اضافه کرد: در بین این افراد موارد انصرافی نیز وجود دارند که شرکت عمران موظف به پرداخت پولشان است.

وی با تأکید بر اینکه موارد انصرافی مربوط به متقاضیان مؤثر مسکن مهر نیست، افزود: بدون شک اگر این متقضیان نیاز واقعی به مسکن داشتند واحد انتخابی آن‌ها را تغییر داده و به پروژه‌های در حال تکمیل منتقل می‌کردیم.

به گفته وی در هفته دولت و همزمان با افتتاح واحدهای مسکن مهر سه مدرسه، سه مسجد و دو کلانتری نیز در سایت مسکن مهر این شهر به افتتاح خواهد رسید.

میریان درخصوص پروژه متروی هشتگرد که در ادامه خط متروی تهران- کرج طراحی شده است گفت: این پروژه در تمامی مقاطع فعال و در حال اجراست و در صورت تحقق منابع مورد نیاز برای تکمیل، تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در ادامه پیشرفت فیزیکی این طرح را ۸۲ درصد اعلام کرد و افزود: حدود ۲۵۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این پروژه احتیاج است که با تحقق ۱۵۰ میلیارد تومان آن، بخش اولیه طرح راه‌اندازی خواهد شد./

نظر شما