شناسهٔ خبر: 25440 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

نماینده مردم تهران مطرح کرد:

نوسازی ناوگان هوایی مطالبه ملی است/ بدون ارتقاء ناوگان هوایی صنعت توریسم توسعه نمی‌یابد/ لزوم دسترسی به همه نقاط کشور با تکمیل زیرساخت‌های حمل‌ونقلی/ اشتغال و کارآفرینی با رونق فرودگاه‌ها و تقویت ایرلاین‌ها

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی می‌گوید اگر بنای عدالت و توزیع عادلانه ثروت را در کشور داریم به طور قطع باید با فراهم کردن زیربناهای لازم، دسترسی به همه نقاط کشور را آسان کنیم و تاکید دارد که ورود هواپیماهای نو به کشور بسترساز ارتباط با مناطق محروم و تقویت صنعت و گردشگری در کشور است.

سهیلا جلودارزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: امروز از حمل و نقل هوایی، راه و ریل به عنوان زیرساخت مورد نیاز توسعه نام برده می‌شود و نوسازی ناوگان هوایی ذیل همین فرمول برای کشور ضروری به نظر می‌رسد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی افرادی که به هواپیما و ناوگان هوایی به عنوان کالای لوکس نگاه می‌کنند در زندگی گذشته مانده‌اند، افزود: اگر بنای عدالت و توزیع عادلانه ثروت را در کشور داریم به طور قطع باید با فراهم کردن زیربناهای لازم، دسترسی به همه نقاط کشور را آسان کنیم.

وی با توضیح اینکه بدون ارتقای ناوگان هوایی نمی توان به توسعه صنعت توریسم فکر کرد، ادامه داد در عین حال :اگر به توسعه کارخانجات و صنعت فکر کنیم ضرورت ارتباط با مناطق محروم ‌بیش از گذشته مطرح می شود. بدون فرودگاه و پرواز هم نمی توان با مناطق محروم ارتباط پیدا کرد و برای توسعه صنعتی این مناطق اقدام کرد. ضمن اینکه فعال شدن فرودگاه‌ها و تقویت شرکت‌های هواپیمایی منجر به اشتغال و کارآفرینی خواهد شد.

جلو دارزاده با اعلام اینکه موضوع دومی که ضرورت نوسازی ناوگان هوایی را گوشزد می‌کند، امنیت روانی مردم منهای امنیت جسمی آنها است، توضیح داد: در طول هفته گذشته چهار بار با هواپیماهای موجود پرواز داشتم و از نزدیک شاهد استرس مردم در‌ هواپیماها بودم. متاسفانه استرس در دل‌های مردم در حین پرواز موج می‌زند و  نشان می‌دهد نوسازی ناوگان هوایی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است.

جلودارزاده با بیان اینکه شاهد بوده‌ام در برخی پروازها خلبان مجبور است برای آرامش روحی مسافران اطمینان‌سازی کند و  در برخی مواقع در خصوص وضعیت هواپیما به مردم توضیح دهد، گفت: اینها هزینه‌های بی‌دلیل روانی است که مردم می‌پردازند. این در حالی است که ما باید به صنعت هوایی کشور به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنیم که می‌تواند در مدیریت زمان، حل مشکلات اقتصادی و نشاط‌ آوری مردم موثر باشد.

وی با بیان اینکه به محض تفاهم مکتوب با ایرباس و بویینگ برای خرید هواپیما نسبت به ۵ ماه قبل آرامش در مردم زیاد شده است، ‌گفت: مردم این‌طور فکر می‌کنند که با رفع تحریم‌ها و تجهیز هواپیماهای فعلی با قطعات نو و همچنین اضافه شدن‌ هواپیماهای نو به ناوگان هوایی می‌توانند با اطمینان بیشتری سفر کنند. بر همین اساس است که تاکید داریم نوسازی ناوگان هوایی بایدبه عنوان اولویت کشور در نظر گرفته شود و دولت ملاحظه اندک افراد دلواپس و منتقدان را نداشته باشد و برای رفع نگرانی مردم تلاش کند.

نظر شما