شناسهٔ خبر: 25609 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برگزاری مانور مقابله با آتش‌سوزی وسیع در بندرخرمشهر

مانور مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی وسیع در انبارهای کالا و محوطه های عملیاتی در این بندر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر، عادل دریس گفت: این مانور به منظور آمادگی و ارتقاء توان عملیاتی نیروهای واکنش در شرایط اضطراری مطابق با آخرین متدهای مطابق با استانداردهای بین المللی BS وNFPAدر هنگام بروز حریق و حوادث احتمالی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: ارزیابی توان و دانش تخصصی تیم واکنش در شرایط اضطراری بندرخرمشهر از دیگر اهداف این مانور است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تصریح کرد: عملیات اصلی مانور با اعلام حریق به ایستگاه آتش نشانی و تماس با واحدهای مرتبط و اعزام نیروهای عملیاتی به محل حریق آغاز شد.

دریس اظهار کرد: در ادامه عملیات اطفاء با استقرار خودروهای اطفاء حریق و نیروهای آتش نشانی در محل انبار شماره ۱۳ بندرخرمشهر انجام شد.

به گفته وی در ابتدای عملیات،کارشناسان آتش نشانی برای شناسایی نوع حریق وارد محیط و کانون اصلی حادثه فرضی شدند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر تأکید کرد: شناسایی و رده بندی نوع کالاهای در حال حریق به منظور انتخاب روش مناسب اطفای حریق از نکات ضروری در عملیات اطفاء کالاهای خطرناک محسوب می شود.

دریس خاطرنشان کرد: پس از انجام عملیات اطفاء حریق و اطمینان از وجود هر گونه خطر و ریسکی، پاکسازی محل حادثه توسط نیروهای امور بندری صورت گرفت./

نظر شما