شناسهٔ خبر: 26049 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

علی عابدزاده تشریح کرد:

تلاش ایرباس و بویینگ برای اخذ مجوز اوفک/ ادامه مکاتبات بین ایرلاین‌های ایران و اف ای آمریکا

علی عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفته است شرکت های هواپیمایی ایرباس و بویینگ در تلاش برای دریافت مجوز "او فک" هستند و در عین حال طرف آمریکایی پاسخ سوالات شرکت‌های ایرانی را داده است که این نشان از ادامه روند مثبت کار دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی عابدزاده رییس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص آخرین وضعیت قراداد خرید هواپیما ضمن ارزیابی مثبت از روند انجام آن، گفته است: ارتباطات مالی و دریافت مجوز "او فک" تا حدودی روند کار را کند کرده است به طوری که هم اکنون در پرداخت ها مشکل داریم و باید به شکلی از طریق سیستم بانکی برطرف شود.

وی توضیح داده است: اطلاعاتی که به صورت رسمی داریم حاکی از آن است که  هم شرکت های هواپیمایی ایرباس و  هم بوئینگ در پی دریافت مجوز برای فروش هواپیما به ایران هستند  و هیچ گونه علامت منفی تاکنون ارسال نشده است.

عابدزاده گفت: توافقی که انجام شده است ادامه دارد ضمن اینکه در همین چند هفته اخیر مکاتباتی بین برخی شرکت های هوایی ایران و اف ای آمریکا صورت گرفته است که طرف آمریکایی پاسخ سوالات شرکت های ایرانی را داده است که این نشان از ادامه روند مثبت کار دارد.

عابد زاده با اعلام اینکه برخی از کمپانی هایی که تعمیر کننده قطعات یدکی و موتور هواپیما هستند هم اکنون تعمیر موتور و قطعات را می پذیرند گفته است: در مجموع برای حمل و نقل صنعت هوایی نکات مثبت زیادی وجود دارد و روزنه امیدی برای صنعت هوایی کشور آغاز شده است.

نظر شما