شناسهٔ خبر: 26424 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نژادصفوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری عنوان کرد:

آغاز عملیات اجرایی محور چهاربانده سمنان- فیروزکوه درآینده نزدیک/ افتتاح محور روستایی بیارجمند- خانخودی در هفته دولت/ اجرای طرح‌های راه با محوریت اقتصاد مقاومتی

عبدالمجید نژاد صفوی مدیر کل راه و ترابری استان سمنان از آغاز عملیات اجرایی محور سمنان فیروزکوه تا یک ماه دیگر خبر داد و ضمن معرفی طرح‌های این اداره کل در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی به افتتاح ۱۲ کیلومتر از راه روستایی بیارجمند به خانخودی طی هفته دولت خبر داد.

عبدالمجید نژادصفوی، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به معرفی مهمترین طرح‌های حوزه راهسازی استان پرداخت و عنوان کرد: به زودی عملیات اجرایی قطعه پایانی محور چهارخطه سمنان-فیروزکوه با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود. فاز آخر اين طرح حد فاصل پاسگاه افتر شهرستان سرخه تا سمنان، با اعتبار ۹۰۰ ميليارد ريال به بخش خصوصي واگذار شد و عمليات اجرايي آن تا یک ماه دیگر آغاز می شود. این محور از مهمترین پروژه‌های راه و ترابری استان است كه ۱۰ كيلومتر پايانی آن از مرز مشترك با استان تهران در حال انجام است و ۲۲ كيلومتر ديگر آن حد فاصل پليس راه افتر-سمنان با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ ميليارد ريال با انجام مناقصه به بخش خصوصی واگذار شده كه به زودی با ابلاغ مجوزهای لازم مراحل اجرايی آن نيز آغاز خواهد شد.

نژادصفوی افزود: هفته دولت شاهد بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح درجزین و ۱۲ کیلومتر از راه روستایی بیارجمند-خانخودی خواهیم بود. همچنین بهسازی پنج کیلومتر از مسیر سمنان به پیغمبران به پایان می‌رسد. ضمن اینکه هفته دولت بهسازی تقاطع غیر همسطح میامی به پایان می‌رسد.

وی گفت: از دیگر پروژه‌های حوزه راه استان می‌توان به ساماندهی تقاطع شهری محور گرمسار و ساخت تقاطع غیرهم‌سطح آرادان اشاره کرد.

نژادصفوی با اشاره به اینکه ۶۰۰ کیلومتر از بزرگراه تهران-مشهد در سمنان واقع است، عنوان کرد: دراین محور فعالیت‌هایی را در راستای ایجاد مبلمان جاده‌ای انجام داده‌ایم که ازجمله آنها می‌توان به نورپردازی هشت تقاطع غیرهم‌سطح، تامین روشنایی درشش کیلومتری ورودی سمنان و ۱.۷ کیلومتری خروجی شاهرود و کاشت ۲۳ هزار نهال دراین محور اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در صورت تامین اعتبار لازم تقاطع غیرهم‌سطح درجزین به سمنان، محور و روکش آسفالت شاهرود به میامی، احداث تقاطع هم سطح میامی، بخشی از قطعه یک محور عباس آباد به کاهک در مسیر  میامی به سبزوار، بهسازی و روکش آسفالت محور میامی به جاجرم و راه روستایی حسین‌آباد به کالپوش و جاده دسترسی جنگل ابر شاهرود تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

اجرای پروژه‌های راهسازی سمنان با محوریت اقتصاد مقاومتی

مدیر کل راه و ترابری سمنان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی این اداره کل اجرای طرح‌های جاده‌ای و راهسازی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری درحوزه اقتصاد مقاومتی است، گفت: در این راستا پروژه‌هایی را به انجام رسانده‌ایم که ازجمله آنها می‌توان به آسفالت محور سمنان-پیغمبران، آسفالت مسیر ارتباطی مجتمع گلخانه‌ای درجزین، بهسازی ۱۷ کیلومتر مسیر شاهرود به طرود و احداث ۱۲ کیلومتر راه روستایی بیارجمند-خانخودی اشاره کرد که این اقدامات با موفقیت به انجام رسیده و رضایت اهالی استان را درپی داشته است.

نظر شما