شناسهٔ خبر: 26618 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

شورای سازماندهی مبادی زمینی تصویب کرد

انعقاد قرارداد چهارخطه کردن مسیر صالح‌آباد تا مهران و دهلران/ بخشی از مسیر سفر زائران کربلا زیر بار ترافیک می‌رود

امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از موافقت وزارت راه و شهرسازی با انعقاد قرارداد ۸۰ میلیارد تومانی برای چهارخطه کردن مسیر صالح‌آباد تا مهران و دهلران خبر داد و گفت: حدود ده تا دوازده کیلومتر از این مسیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در جلسه شورای سازماندهی مبادی زمینی که با دستور ارزیابی ظرفیت‌های مرزی برای سفر زایران ایرانی به کربلا برگزار شده بود، از موافقت وزارت راه و شهرسازی با انعقاد قرارداد ۸۰ میلیارد تومانی برای چهارخطه کردن مسیر صالح‌آباد تا مهران و دهلران خبر داد و گفت: قطعا اتمام و تکمیل این پروژه به اربعین امسال نخواهد رسید اما حدود ده تا دوازده کیلومتر از این مسیر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اعلام اینکه پیمانکار این پروژه هم در مناقصه مشخص شده است هدف اصلی را مسیر صالح‌آباد به مهران دانست و توضیح داد از آنجا که همه زایران اباعبدالله حسین﴿ع﴾ از ایلام به سمت مهران نمی‌روند و یک بخشی هم از خوزستان به این سمت می‌روند این طرح به صورت عمومی‌تر مطرح شده است اما ابتدا باید مسیر صالح‌آباد به سمت مهران در اولویت قرار گیرد.

امینی با توضیح اینکه سازمان راهداری تنها وظیفه نگهداری راه‌ها را دارد، خبر داد: با این حال ریاست محترم سازمان در اقدامی گره‌گشا و مفید مسوولیت بهسازی مسیر ایلام تا صالح‌آباد را برعهده گرفته‌اند که در بهبود وضع فعلی کمک شایانی می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: سال گذشته مجموعه راه‌های جایگزین را اصلاح و بهسازی کرده‌ایم که تنها به هدایت ترافیک زایران ایرانی کمک می‌کند اما جایگزین چهارخطه نمی‌تواند باشد و بر همین اساس امسال و با نزدیک شدن به ایام سفر زایران، قرارداد این پروژه را نهایی کردیم.

‌ به گزارش پایگاه خبری پیش‌تر استاندار ایلام گفته بود مهمترین مزیت استفاده از مرز دهلران کاهش ۱۰۰ کیلومتری مسیری که از خوزستان روانه ایلام می‌شود است؛ علاوه بر اینکه از مزیت‌های استفاده از مرز دهلران کاهش تلفات، تصادفات و کاهش قابل توجه مصرف سوخت خودروها خواهد بود.

نظر شما