شناسهٔ خبر: 26684 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خبر داد:

بهره‌برداری از ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال طرح راه و شهرسازی فارس در هفته دولت

خداداد مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: همزمان با هفته دولت طرح‌های این مجموعه در حوزه بزرگراه، راهداری و آموزشی به ارزش ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، خداداد مقبلی مدیرکل راه و شهرسازی فارس افزود: این پروژه‌ها شامل بیش از ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه به ارزش یک هزار و ۸۸۵ میلیارد ریال، ۱۱۷ کیلومتر راه روستایی به ارزش بیش از ۲۳۷ میلیارد ریال، پروژه‌های راهداری شامل ۱۶۵ کیلومتر روکش آسفالت و ایمن سازی و نصب علائم به ارزش بیش از ۲۶۵ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: همچنین بهره‌برداری از پروژه‌های درمانی، آموزشی و رفاهی با اعتباری افزون بر ۳۱۴ میلیارد ریال احداث شده از جمله این طرح‌هاست.

مقبلی، با اشاره به تاثیر ایجاد و تکمیل شبکه بزرگراه، راه‌های اصلی و فرعی و راه روستایی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و استان فارس، بیان داشت: هر کجا که این زیرساخت‌ها ایجاد و تکمیل شده و در کنار آن حوزه حمل و نقل نیز تقویت شده است، شاهد رشد و توسعه بیشتری بوده‌ایم.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، استان فارس نیازمند سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه است که تاکنون یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن احداث شده و ۴۰۰ کیلومتر نیز در دست اجراست.

وی افزود: در حوزه راه روستایی نیز از مجموع ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی موجود در استان، یک هزار کیلومتر آن با توجه به افزایش ترافیک آنها نیازمند ظرفیت سازی و تبدیل شدن به راه فرعی است.

وی گفت: با ظرفیت سازی این راه‌ها بدون تردید شاهد کاهش تصادف‌های رانندگی و روان شدن ترافیک آنها خواهیم بود.

مقبلی با اشاره به نیاز بخش قابل توجهی از راه‌های فارس به مرمت و آسفالت افزود: پارسال در ۴۰۰ کیلومتر از راه‌های استان روکش آسفالت انجام شد و در صورتی که منابع مالی مورد نیاز تامین شود تا پایان سال دو سوم راه‌ها مرمت و آسفالت خواهد شد.

نظر شما