شناسهٔ خبر: 26848 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور خبر داد:

احداث فرودگاه جدید اهواز با بهره‌گیری از سرمایه‌گذار خارجی/ احداث فرودگاهی جدید با رعایت استانداردهای زیست محیطی

رحمت‌اله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از احداث فرودگاه جدید اهواز با استفاده از سرمایه‌گذار خارجی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحمت الله مهابادی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه سفر به استان خوزستان در نشست فرودگاه اهواز اظهار کرد: این دومین سفر من به خوزستان است و این سفر بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی به منظور تصمیم‌گیری برای احداث فرودگاه جدید اهواز صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: تعداد نشست و برخاست‌های پروازهای هفتگی فرودگاه اهواز ۵۰۰ پرواز بوده و فرودگاه اشباع شده است. در واقع نزدیک به ۳۰۰ درصد پرواز مازاد می‌پذیرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور  اضافه کرد: وظیفه ما این است که هم مشکلات جاری فرودگاه را حل کنیم و هم زیرساخت‌های لازم برای توسعه و پذیرش ظرفیتی که مازاد است را ایجاد کنیم.

مهابادی گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ترمینال جدید خارجی و بهسازی ترمینال داخلی این فرودگاه در نظر گرفته ایم که هیچ گونه مشکل اعتباری ندارد چرا که جزو اولویت‌های یک ما است.

وی با اشاره به اشباع فرودگاه اهواز ادامه داد: از این نظر امکان توسعه فرودگاه وجود ندارد زیرا ما مشکل عرصه داریم و اینکه باید فرودگاه را در محل دیگری ایجاد کنیم از ضرورت‌های ملی است.

سایت یابی و موقعیت فرودگاه جدید مشخص است

مهابادی تصریح کرد: سایت یابی و موقعیت فرودگاه جدید مشخص است و امروز باید برای تمام اراضی آن تصمیم گیری کنیم البته مشاور هم کارهایی انجام داده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به انتخاب سرمایه گذار برای فرودگاه جدید گفت:مذاکرات خوبی در این زمینه انجام داده ایم تا بتوانیم با استفاده از سرمایه‌گذار خارجی فرودگاه جدید را احداث کنیم.

وی بیان کرد: پیشنهادهایی موازی از شرق و غرب برای انتخاب سرمایه گذار به ما پیشنهاد شده وسعی ما بر این است تا بهترین پیشنهاد را انتخاب کنیم و البته روی هیچ کشوری تاکید نداریم.  رقابتی است که بین کشورهای مختلف ایجاد شده است، هر کشوری که بتواند شرایط فنی بهتری ارائه دهد از آن استقبال می‌کنیم.

مهابادی با اشاره به زمان شروع عملیات برای احداث فرودگاه جدید عنوان کرد: بلافاصله بعد از تملک زمین ها عملیات محصور کردن زمین فرودگاه جدید انجام می شود و همزمان مطالعات جدید را برای طرح توسعه و احداث فرودگاه را انجام می دهیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور  ادامه داد: در حال حاضر بحث اصلی و مهم این است که ما باید به این توافق برسیم که عرصه کجا است. متاسفانه در دوره قبل دیدگاه‌های مقامات استانی مقداری متفاوت بود البته باید حق هم داد اما نهایتا به این جمع‌بندی رسیدیم که فرودگاه در محل جدید احداث شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا احداث فرودگاه جدید در این محل مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌کند افزود: بررسی این موضوع بر عهده مقامات محیط زیست استان است و مسلما هدف ما این است که همه استانداردها رعایت شود و ما نیز چیزی فراتر از این نمی‌خواهیم، البته مشخص کردن این موضوع بر عهده ما نیست.

به گزارش مهر، مهابادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در پایان این نشست از فرودگاه بین‌المللی اهواز بازدید به عمل آورد.

نظر شما