شناسهٔ خبر: 26989 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛

افتتاح بیش از ۱۱۰۰ واحد مسکن مهر پردیس با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی

پردیس امروز مصادف با ششمین روز از هفته دولت تعداد یک‌هزارو ۱۳۴ واحد مسکن مهر پردیس در کنار چندین پروژه روبنایی شامل مرکز آموزشی، مرکز تجاری، مسجد و کلانتری، با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد. برای ساخت این پروژه‌ها در مجموع ۱۱۶۰ میلیارد و ۷۶۲ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همراه سردار جابر انصاری رییس مرکز حراست وزارت راه و شهرسازی، محمد هاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک مسکن و آيت‌اله رسولی محلاتی با حضور در شهر جدید پردیس تعداد یک هزار و ۱۳۴ واحد مسکن مهر واقع در محله پردیسان فاز ۳ را همراه چندین پروژه روبنایی دیگر به افتتاح رساندند.

مجتمع تجاری یاقوت محله پردیسان با متراژ ۹ هزار مترمربع و تعداد ۶۶ واحد تجاری اولین پروژه افتتاحی امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی بود که با تکمیل تمامی اقدامات اجرایی به بهره‌برداری رسید.

مرکز آموزشی ۶ کلاسه شهید داریوش رضایی‌نژاد فاز سه، مرکز تجاری-اداری خاتم در فاز ۳ به متراژ حدود ۳ هزار مترمربع دارای ۳۳ واحد، مسجد جامع شهر جدید پردیس در مساحت ۳۲۰۰ مترمربع، مسجد صاحب‌الزمان محله پردیسان، مرکز کلانتری ابوالفتحی محله ایرانشهر به زیربنای ۹۲۵ مترمربع و ۳ باب مرکز آموزشی محله ایرانشهر ازجمله سایر پروژه‌های افتتاحی امروز به شمار می‌رود.

هزار و ۱۳۴ واحد مسکن مهری که امروز افتتاح شدند با صرف هزینه‌ای معادل ۷۰۷ هزار و ۳۵۲میلیون ریال، در ۲۱ بلوک ۵۴ واحدی به بهره‌برداری رسیدند. کار ساخت این مجموعه که از سال ۸۹ شروع شده بود، امروز به انجام رسید. 

مسجد صاحب‌الزمان با صرف اعتباری ۲۰ هزار میلیون ریالی در زیربنای ۱۰۵۸ مترمربع امروز افتتاح شد. کار ساخت این مسجد از سال ۹۲ آغاز شده بود.

مجتمع تجاری یاقوت و مجتمع تجاری خاتم که امروز در این مجموعه افتتاح شد به ترتیب با صرف اعتبار ۲۰ هزار میلیون ریالی و ۴۰ میلیون ریالی ساخته شدند.  این دو مجموعه به ترتیب دارای ۶۶ و ۲۱ واحد تجاری است.

سه مدرسه شامل مدرسه پروین اعتصامی با صرف هزینه ۳۰ میلیارد ریالی، مدرسه عطار نیشابوری با صرف هزینه ۴۰ میلیارد ریالی و مدرسه خیام با صرف هزینه ۴۰ میلیارد ریالی به ترتیب در زیربنای ۱۴۶۷ متر مربع، ۲۰۱۷ مترمربع و ۱۹۴ مترمربع امروز به افتتاح رسید. علاوه بر این کار تکمیل مدرسه شهید داریوش رضایی‌نژاد در فاز ۲ محله ۴ با صرف اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی در زیربنای ۷۰۰ مترمربع انجام شد.

مسجد جامع شهر جدید پردیس نیز با صرف اعتبار ۴۸ هزار و ۴۱۰ میلیون ریالی در زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع ساخته شد.

کلانتری شهید ابوالفتحی نیز با صرف هزینه ۲۰ میلیارد ریالی در زیر بنای ۹۲۶ متر مربع امروز افتتاح شد. کار ساخت همه این مراکز از سال ۹۳ آغاز شده بود.  

به گفته غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با احتساب پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد، نزدیک ۱۳ هزار و ۱۸۴ واحد در این شهر جدید به بهره‌برداری رسیده است.

نظر شما