شناسهٔ خبر: 27045 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

ايزدی در مراسم افتتاح پروژه بهسازی بافت تاریخی سبزه‌میدان رشت مطرح كرد:

رشت نخستين شهری که سند بازآفرینی را تدوین کرد/ بررسی پروژه‌های هدف در ۳ شهر گيلان

ايزدي معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاحیه پروژه بهسازی بافت تاریخی سبزه‌میدان رشت با اشاره به اينكه لنگرود، انزلی، لاهیجان جزء پایلوت‌های طرح بازآفرينی هستند گفت: رشت نخستين شهری است که اقدام به تدوین سند بازآفرینی کرده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی افزود: شهرهای ایران از مشکلات زیادی مانند عدم ایمنی و امنیت و برخورداری از زیرساخت رنج می‌برند.

ایزدی تاکید کرد: شرایط خاص حاکم بر زندگی شهری اجازه نداده چندان به کیفیت توجه کنیم، اما به کیفیت زندگی و بازآفرینی هویت در سند توسعه توجه شده است.

وي در ادامه با تشکر از مدیران شهری که توانستند دوباره به بازآفرینی رشت كمك کنند گفت: به شهردار رشت  به خاطر جسارت و خلاقیت در اجرای پروژه‌ها تبریک می‌گویم.

ایزدی تاکید کرد: این کار جز با حمایت مسئولان قابل انجام‌ نبود؛ کمک‌هایی که باعث می‌شود مدیران شهری برنامه‌های خود را عملی کنند.

ایزدی با ذکر این نکته که تدوین سندهای بازآفرینی با اجرای مدیریت شهری می‌خواهد تا انرژی، نشاط و سرزندگی را به شهر برساند گفت: علاوه بر حمایت از شهر رشت از اجرای این برنامه‌ها در سایر شهرها نیز استقبال می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در گام بعدی از اجری سند توسعه بازآفرینی در محله ساغریسازان حمایت می‌شود تا این محور تاریخی مرمت و به بافت تاریخی میدان شهرداری و بعد تالاب عینک پیوند خورد.

وی افزود: نگاه کمی و نگاه از بالا به پایین سبب شده بود تا مدیریت شهری به چنین جایی برسد اما اکنون می‌خواهد تا خود را به‌روزرسانی کند.

ایزدی با اشاره به اجرای سند بازآفرینی در سایر شهرهای گیلان گفت: شهر لنگرود، انزلی، لاهیجان نیز جز پایلوت‌های طرح هستند و در همین رابطه باید پروژه‌های هدف در این شهرها بررسی شود.

معاون وزیر بابیان اینکه اجرای این پروژه‌ها و سند به خواست مردم مرتبط است گفت: زمانی می‌توانیم موفق شویم که کیفیت را تبدیل به خواست اجتماعی کنیم و اگر خواست و مطالبه مردم نهادینه شود هیچ تغییری در اجرای برنامه‌ها به وجود نمی‌آید.

نظر شما