شناسهٔ خبر: 27139 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خبر داد:

ساخت ۱۰۵ کیلومتر راه روستایی در هرمزگان طی یک ماهه‌ اخیر

نشست مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان از ساخت ۱۰۵ کیلومتر راه روستایی در استان هرمزگان طی یک ماهه اخیر خبر داد و گفت: با روحیه جهادی می‌توان محرومیت‌های هرمزگان در این زمینه را برطرف کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راه وشهرسازی استان هرمزگان، غلامحسین شیری ظهر دیروز در یک نشست خبری گفت: به منظور بهبود وضعیت تابلوهای جاده‌ای در سراسر هرمزگان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است تا مشکلات ناشی از کمبود تابلوها و یا نبود آنها در سطح جاده‌ها رفع شود.

وی افزود: در سراسر استان هرمزگان بالغ بر ۲ هزار و ۱۲۷ کیلومتر راه روستایی نیاز است که عزم جدی برای تأمین آن آغاز شده و مصمم هستیم تا در یک حرکت جهادی نسبت به تأمین بخش قابل توجهی از آن با استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای اقدام کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه برای نخستین‌بار اجرای طرح‌های راه روستایی بر اساس خوشه‌بندی مشخصی بر حسب تعداد روستاها و جمعیت مناطق روستایی تقسیم‌بندی شده است، بیان کرد: نسبت مناسبی از اعتبارات حوزه راه روستایی را میان شهرستان‌های مختلف استان تقسیم کرده‌ایم تا این روند به طور متوازن در کل هرمزگان پیگیری و اجرا شود.

شیری ادامه داد: پیگیری برای تکمیل قطعات باقی‌مانده از محور بندرعباس – عسلویه با جدیت ادامه دارد و با تدابیر صورت گرفته از سوی وزارت راه و شهرسازی، مطالبات باقی‌مانده پیمانکاران فعال این پروژه در حال پرداخت است و بزودی عملیات اجرایی برای ساخت ۸۰ کیلومتر باقی‌مانده آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های راه در سراسر کشور و تأثیر آن بر توسعه یک منطقه و تقویت امید در جامعه، عنوان کرد: توفیق در اجرای مناسب پروژه‌های عمرانی سبب رفع مشکلات مردم و افزایش امکان دسترسی آنها به امکانات و خدمات بیشتر و بهتر می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان شکسته‌ شدن رکورد انجام راه روستایی در طول یک ماه اخیر در این استان، گفت: ۱۰۵ کیلومتر راه روستایی طی ۳۰ روزه اخیر در هرمزگان ساخته شده است.

شیری اظهار کرد: با روحیه جهادی و اتکا به ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی می‌توان گام‌های بزرگی برای توسعه استان برداشت و محرومیت‌ها در زمینه راه روستایی را برطرف کرد.

نظر شما