شناسهٔ خبر: 27186 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با حضور قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت:

افتتاح ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر در کرمان

مسکن مهر قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در سفر به سیرجان، ۳ هزار واحد مسکن مهر در استان کرمان را به صورت همزمان افتتاح کرد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، ظهر امروز طی مراسمی با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، به صورت همزمان ۳ هزار واحد مسکن مهر در استان کرمان و مجتمع مسکن مهر سیرجان به بهره‌برداری رسید.  

۲ هزار و ۴۴۰ واحد از این مسکن‌ها مربوط به شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان، زرند و بافت، ۵۱۰ واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۲۵۰ واحد هم مربوط به بافت‌های فرسوده هستند.

احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم از هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی ساخت ۳ هزار واحد امروز خبر داد و گفت: این واحد‌ها به طور میانگین هر کدام ۷۵ مترمربع زیر بنا دارند.

وی افزود: در استان کرمان ۳۲ هزار مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۱۰ هزار مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است و در مجموع ۴۲ هزار مسکن مهر در استان کرمان ساخته شده است.

مهرآبادی عنوان کرد: از مجموع ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار مسکن مهر که از ابتدای ساخت مسکن مهر قرارداد ساخت داریم، یک میلیون ۹۱۵ هزار به اتمام رسیده و از این تعداد یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحد به اضافه ۳ هزار واحدی که امروز افتتاح کردیم به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی به ساخت ۴۷۷ مدرسه، ۴۲۵ مسجد و ۵۷ کلانتری برای مسکن‌های مهر خبر داد و گفت: پنج درصد این امکانات آماده شده است.

مهرآبادی به رکود مسکن هم اشاره کرد و بیان داشت: ۲ هزار مسکن مهر فاقد متقاضی و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه این واحدها معطل مانده بود که دولت بخشی از شرایط را برداشته است.

منصور مکی‌آبادی فرماندار سیرجان نیز از بهره‌برداری ۵ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در سیرجان خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد هم در حال ساخت است و ۵ هزار واحد متقاضی در قالب هفت تعاونی داریم که به دنبال مجوز دریافت زمین و تسهیلات هستیم.

نظر شما