شناسهٔ خبر: 27194 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور دو هزار و ۷۴۲ داوطلب در قم

صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور دو هزار و ۷۴۲ داوطلب در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران ، معماری ، مکانیک ، شهرسازی ، برق ، نقشه‌برداری و ترافیک ، همزمان با سراسر کشور در روزهای ۱۱ و ۱۲ شهریورماه در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

 وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون افزود: در مجموع دو هزار و۷۴۲ نفر در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد دو هزار و ۶۵۲ نفر در مقطع کار‌شناسی ، ۵۲ نفر در مقطع کاردانی و ۳۸نفر نیز از معماران تجربی هستند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ، پروانه اشتغال به کار صادر می‌شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

صبوری گفت: در رشته عمران دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می‌شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته‌های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: آزمون اجرا و نظارت در رشته‌های عمران و معماری و آزمون رشته‌های نقشه برداری، شهرسازی، ترافيك و آزمون حرفه‌ای كاردان‌های فنی ساختمان در رشته‌های معماری، شهرسازی، عمران، مكانيك، برق و نقشه برداری در دو نوبت صبح و عصر در روز پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه برگزار می‌شود.

صبوری افزود: آزمون طراحی معماری و محاسبات عمران و آزمون رشته‌های تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و همچنین آزمون معماران تجربی استان قم صبح  روز جمعه ۱۲ شهریور همزمان با سراسر کشور در دانشگاه قم برگزار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: داوطلبان شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می‌توانند كارت ورود به جلسه را با مراجعه به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به نشانی اينترنتی www.inbr.ir  دریافت کنند.

نظر شما