شناسهٔ خبر: 27272 - سرویس شرکت‌ها
نسخه قابل چاپ

پروازهای مستقیم «بریتیش ایرویز» به ایران از امشب

هواپیما شرکت هواپیمایی انگلیسی «بریتیش ایرویز» که چهار سال پیش پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآورده بود، مجدداً پروازهای مستقیم از لندن به تهران را از امروز پنجشنبه از سرمی‌گیرد.‌

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شرکت هواپیمایی انگلیسی «بریتیش ایرویز» پروازهای مستقیم از لندن به تهران را مجددا از سرمی‌گیرد.

شبکه «بی بی سی» در این‌باره گزارش کرد، این اولین پرواز مستقیم هواپیمای شرکت انگلیسی به ایران از سال ۲۰۱۲ تاکنون به حساب می‌آید.

پیش از این، «نیل کاترل» سرپرست برنامه‌ریزی بریتیش ایرویز اعلام کرده بود که رفع تحریم‌ها علیه ایران، چشم‌انداز تازه‌ای را بعنوان یک مقصد گردشگری برای ایران، با آن میراث غنی، معماری منحصر به فرد باز می‌کند و عجیب نیست که گفته می‌شود تهران یکی از مقاصد محبوب ۲۰۱۶ خواهد بود.

بعد از لغو تحریم‌های ایران به دنبال توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان)، سفارت انگلیس در تهران در سال ۲۰۱۵ بازگشایی شد.

بریتیش ایرویز اعلام کرد که ۶ روز در هفته از فرودگاه «هیثرو» لندن به تهران پرواز خواهد داشت و بوئینگ ۷۷۷ ساعت ۲۱:۰۰ به وقت گرینویچ (۰۰:۳۰ بامداد روز جمعه به وقت تهران) لندن را به مقصد تهران ترک می‌کند.

بنا به گزارش بی بی سی، شرکت‌های «ایرفرانس»، «کی‌ ال‌ ام» و همین طور خطوط هوایی اتریش هم مدتی بعد از آغاز اجرای توافق هسته‌ای ایران، پروازهای خود را به تهران از سر گرفتند.

 

نظر شما