شناسهٔ خبر: 27312 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

با هدایت خلبان ایرانی صورت گرفت؛

هواپیمای بریتیش ایرویز پس از ۴ سال وقفه بار دیگر در فروگاه امام(ره) به زمین نشست

بریتیش ایرویز نخستین هواپیمای شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، پس از چهار سال وقفه در پرواز به تهران، ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه امروز(جمعه) در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به زمین نشست.

به گزارش پایکاه خبری وزارت راه و شهرسازی، این پرواز ساعت ۲۱ روز گذشته(پنجشنبه) به وقت محلی، فرودگاه لندن را با شماره پرواز ۱۵۳ ترک کرد و ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه صبح امروز(جمعه) با هدایت خلبان ایرانی «کامی حسینی» در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد.

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز برای نخستین بار در سال ۱۹۴۶ میلادی پروازهای خود را به ایران آغاز کرد، اما به علت تحریم های ظالمانه، این شرکت پروازهای خود را در سال ۲۰۱۲ به ایران قطع کرد.

پس از توافق هسته ای و اجرای برجام، این شرکت هوایی انگلیس چهار ماه پیش اعلام کرد بار دیگر انجام پروازهای خود را به تهران در دستور کار قرار داده و امروز نخستین پرواز آن با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ در فرودگاه امام حمینی(ره) به زمین نشست و قرار است در هر هفته ۶ پرواز از لندن به تهران انجام دهد.

با از سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز به تهران، اکنون پرواز مستقیم بین تهران و لندن در هر هفته به ۹ پرواز افزایش یافت که شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سه پرواز تهران - لندن و بالعکس و بریتیش ایرویز لندن - تهران و بالعکس انجام می دهند.

نظر شما