شناسهٔ خبر: 28094 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان خبر داد:

احداث و تکمیل جاده ارتباطی لارستان به ایستگاه راه‌آهن زاهد محمود تا پایان سال/ کاهش ۱۰۰ کیلومتری در مسیر اتصال لارستان به شرق کشور

بازدید مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در حاشیه بازدید از پروژه گفت: احداث جاده ارتباطی لارستان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود که ۵ کیلومتر جاده اصلی و یک پل آبنما به طول ۳۰۰ متر است، هم اکنون اجرایی شده و با تخصیص اعتبارات تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در حاشیه بازدید از پروژه گفت: با احداث و تکمیل جاده ارتباطی لارستان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود که ۵ کیلومتر جاده اصلی و یک پل آبنما به طول ۳۰۰ متر است، هم اکنون اجرایی شده و قراردادهای لازم با پیمانکار منعقد شده و مردم می‌توانند با هموار شدن این مسیر از ایستگاه راه آهن زاهد محمود که از گذشته برای شهرستان‌های جنوبی فارس فراهم شده بود بیش از پیش استفاده نمایند.

وی اعتبارات لازم برای تکمیل جاده و احداث آبنما را ۶۰ میلیارد پیش‌بینی و ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات تا پایان سال ۹۵، جاده ارتباطی و پل آبنما به بهره برداری برسد.

باقری فرد مزایای این طرح را رونق و پیشرفت منطقه درز و سایبان قلمداد کرد و گفت: مردم لارستان به راحتی می‌توانند از ایستگاه راه آهن زاهد محمود استفاده نمایند و امیدواریم با جلسه امروز با نماینده محترم مردم بندرعباس، مدیرکل راه آهن هرمزگان و مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان اقداماتی نیز از سوی مسئولین مربوطه استان هرمزگان نسبت به ۵ کیلومتر مسیر که در مرز هرمزگان واقع شده و جز حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان محسوب می‌شود، صورت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در ادامه افزود: با این طرح فاصله لارستان به بزرگراه سیرجان – بندرعباس به ۲۱۰ کیلومتر رسیده و بیش از ۱۰۰ کیلومتر کاهش مسیر در این محور خواهیم داشت و برای تردد به سمت استان اصفهان ، یزد و کرمان با کاهش چشمگیری از زمان ، مصرف انرژی  و ضریب ایمنی بالا مواجه خواهیم شد.

سپس دکتر جمشید جعفرپور نماینده محترم مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف از این بازدید میدانی استفاده هرچه بیشتر از ایستگاه زاهد محمود است، افزود: با توجه به تردد باری و مسافری در این بخش لازمه فعال شدن ایستگاه ایجاد جاده دسترسی به آن است، وی همچنین ابراز خرسندی کرد که این مسئله از سمت اداره کل راه و شهرسازی لارستان و هم اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در دست اقدام قرار گرفته است.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با عملیاتی شدن این پروژه که هماهنگی و همکاری‌های لازم آن نیز بین مسئولین دو قسمت برقرار شده، موجبات رونق برای اقتصاد منطقه محروم درز و سایبان در بخش مرکزی لارستان را به ارمغان خواهد آورد که ان شا الله به زودی شاهد بازگشایی در مسیر زمینی در دو بخش و هم استفاده هرچه بهتر وبهینه از راه آهن و خدمات ایستگاه قطار باشیم.

در ادامه نوبت به دکتر مرادی نماینده محترم مردم بندرعباس رسید که پس از بیان تاثیرات این پروژه تبریک این اتفاق بزرگ برای مردم هر دو حوزه را اعلام کند.

دکتر مرادی عضو کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی پس از قبول ساخت ۵ کیومتر درحوزه سرزمینی خود جهت سهولت در تردد لار و روستاهای توابع این شهر با حاجی آباد از آمادگی مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز جهت توسعه ایستگاه و توقف قطار در ایستگاه راه آهن زاهد محمود خبر داد.

لازم به ذکر است هم اکنون در ایستگاه راه آهن زاهد محمود قطار اصفهان و تهران در این ایستگاه دقایقی توقف داشته و پس از پایان عملیات راهسازی در این محور شرایط توقف قطار مشهد در این ایستگاه صورت می‌گیرد.

نظر شما