شناسهٔ خبر: 28523 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

دستگیری کارگران معترض در آزادراه تهران- شمال شایعه است/ هیچ بدهی به شرکت‌ها نداریم

علی نورزاد مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با تاکید بر این‌که دستگیری کارگران در آزادراه تهران- شمال شایعه است،گفت:‌ شرکت "ا"هیچ طلبی در آزادراه ندارد و اخطار لازم را در خصوص این قبیل اقدامات به مدیرعامل آن داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علی نورزاد با تکذیب ادعای یکی از شرکت‌های آزادراه تهران- شمال در خصوص طلبکار بودن از کارفرما، اظهار کرد: دستگیری تعدادی از کارگران آزادراه تهران- شمال بابت اعتراض به عدم دریافت حقوق شایعه است، یکی از شرکت‌های فعال (شرکت ا) در این پروژه کم لطفی کرده که این موضوع را به مدیرعامل آن گفته‌ام.

وی تصریح کرد:‌ تا آخر مردادماه امسال همه صورت‌حساب شرکت‌های فعال در آزادراه تهران- شمال پرداخت شده و تاییدیه‌های آن موجود است.

وی ادامه داد:‌ شرکت آزادراه تهران- شمال این صورت‌حساب را پرداخت کرده و این نهایت کم لطفی مدیرعامل شرکت‌ "ا" به‌عنوانی یکی از شرکت‌های طرف قرارداد در آزادراه راه مذکور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به تسنیم گفت:‌ در پروژه‌های دیگر پول نیست، اما در آزادراه -تهران- شمال خوشبختانه پول هست. سال گذشته شرکت ساخت ۵۷۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق و به همین میزان نیز شرکت آزادراه تهران-شمال تامین منابع مالی کرده است.

نورزاد همچنین با اشاره به انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی برای تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح، اظهار کرد: با توجه به این اقدام طرف‌های مشارکت هیچ گونه مشکل مالی در آزادراه نداریم و به همین دلیل هم پروژه ماهانه حدود ۳.۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان این‌که اگر این پروژه پول نداشت که چنین پیشرفتی حاصل نمی‌شد، گفت:‌ «شرکت "ا" به دلیل این‌که در پروژه‌های دیگر پول نمی‌گیرد، پول ما را جای دیگری برده است. مدیرعامل این شرکت دیده می‌شود اینجا فشار آورد و پول گرفت و گفته "من از این فرصت استفاده کنم و کارفرما فشار بیاورم و پیش پیش پول دریافت کنم."

وی با تاکید بر این‌که این‌گونه نمی‌توان پول پرداخت کرد، ادامه داد:‌ تذکرات لازم را به مدیرعامل شرکت مذکور داد و گفته‌ایم اگر این رویه ادامه داشته باشد به طور حتم کار را از وی می‌گیریم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور اظهار کرد:‌ این شرکت هم‌اکنون در قطعه ۲ (B) منطقه یک حضور دارد.

نورزاد بیان کرد:‌صورت حساب همه شرکت‌های در آزادراه تهران-شمال تا پایان مردادماه  پرداخت شده و این شرکت نیز هنوز صورت وضعیت شهریور ماه را ارائه نکرده است و هیچ مشکل پرداختی با این شرکت‌ها نداریم.

نظر شما