شناسهٔ خبر: 28615 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

متوسط پیشرفت فیزیکی قطعه یک آزادراه تهران- شمال ماهانه ۳.۳ درصد است

علی نورزاد مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل متوسط پیشرفت فیزیکی قطعه یک آزادراه تهران - شمال را ماهانه ۳.۳ درصد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی «علی نورزاد» روز یکشنبه ابراز امیدواری کرد که در تامین منابع مالی قطعه اول آزاد راه تهران - شمال مشکلی پیش نیاید تا بتوان در بهار سال ۹۶ این قطعه زیر بار ترافیک برود.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی قطعه یک آزاد راه تهران - شمال اکنون به بیش از ۶۵ درصد رسیده است، به ایرنا گفت: در مدت باقیمانده از سال جاری باید این بخش از آزادراه ساخته و برای بهره برداری در بهار سال آینده آماده شود.

قطعه یک این آزادراه به طول ۳۲ کیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت آغاز می شود و با عبور از مناطق کن، سولقان، امامزاده عقیل، تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می رسد؛ با افتتاح این قطعه قسمتی از این مسیر که از طریق کرج می گذرد حذف و مسیر فعلی حدود ۶۰ کیلومتر کوتاه می شود.

قطعه دوم این آزادراه حدفاصل دوآب شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی ۲۵ کیلومتر است، تونل های بلند البرز هر یک به طول ۶ هزار و ۵۰۰ متر در این منطقه قرار دارد و با اجرای این قطعه طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاهتر می شود.

قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر به طول تقریبی ۴۶ کیلومتر است، مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت است و در قسمت های فراز یک خط کندرو به مسیر اضافه می شود.

قطعه چهار آزاد راه تهران - شمال حدفاصل سه راهی دشت نظیر - چالوس به طول حدود ۲۰ کیلومتر است به صورت دو خط رفت و دو خط برگشت است تا با تلاش وزارت راه وشهرسازی و شرکت آزاد راه تهران - شمال تابستان سال ۹۴ زیر بار ترافیک رفت.

نظر شما