شناسهٔ خبر: 28730 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

راه‌اندازی سامانه شاهراه کشور/ پیشرفت ۸۳ درصدی بیمارستان یاسوج

محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر استانی خود به استان کهگیلویه و بویر احمد از راه اندازی سامانه شاهراه کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدجعفر علیزاده در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: دولت تدبیر و امید درحال پیگیری است تا سامانه شاهراه کشور را راه اندازی کند که هدف از این سامانه ارائه اطلاعات مربوط به ۵۶۹خدمت وزارت راه و شهرسازی در راستای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات است.

وی بیان کرد: کریدورهای متعددی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تعریف شده است که هم دغدغه وزارت راه و شهرسازی و به تبع آن اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد و سایر مسئولان این استان هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: سخت‌ترین سال از لحاظ اقتصادی و اعتباری از زمان انقلاب تا کنون سال ۹۴ بوده است که دولت تدبیر و امید پشت سر گذاشته است که گشایش هایی نیز صورت گرفته است بعد از برجام افزایش صادرات نفت را داشته ایم همچنین در حوزه اسناد خزانه کارهای وسیعی انجام شده است و با این وجود در زمینه تخصیص اعتبار و بازپرداخت بدهی ها اتفاقات مثبتی رخ می دهد.

علیزاده تصریح کرد: بهره‌برداری محور پاتاوه-دهدشت که از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد عبور می کند، می تواند نقش بسزا و بی بدیلی در توسعه این استان داشته باشد.

وی ادامه داد: راه و شهرسازی با ارائه ۵۶۹ خدمت در سطح کشور در حوزه زمین، هواشناسی، راه ها، مسکن، ساختمانهای دولتی، ریل  و سایر حوزه ها فعالیت های بی بدیلی انجام می دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: یکی از مهم ترین ادارات کل استانی اداره راه و شهرسازی است که خدمات سنگینی را ارائه می دهند و امیدوارم مدیران استانی بتوانند در این زمینه به خوبی ایفای نقش کنند.

علیزاده تاکید کرد: با وجود اینکه در سطح ملی سازمان حمل و نقل ملی بود اما در استان ها وظیفه راهها بر دوش اداره کل راه و شهرسازی باقی مانده بود که امسال این تغییر در شورای عالی اداری مصوب شده است تا وظیفه راهداری از ادارات کل جدا شود و به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان ملحق شود.

وی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۵۰ درصد از نیروهایی که وظیفه راهداری در اداره کل راه و شهرسازی را داشتند به اداره حمل و نقل این استان منتقل می شوند که در این اداره بودجه مستقل به آنها اختصاص داده می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با انجام این تغییرات اداره راه و شهرسازی دیگر در زمینه تابلوها، خط کشی ها و روکش های موضعی وظیفه ای ندارد و به مقوله احداث راهسازی و شهرسازی در زمینه بافت های فرسوده، مدیریت زمین، مدیریت طرحهای شهری-تفضیلی می پردازد که این تغییرات در استان کهگیلویه و بویراحمد در مراحل پایانی است.

علیزاده در خصوص بیمارستان ۲۸۰تختخوابی یاسوج خاطرنشان کرد: طی سال جاری۴۲میلیارد تومان اعتبار برای این بیمارستان پیش بینی شده و تاکنون ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امسال این پروژه که قطب بزرگ آموزشی و درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد است به نتیجه می رسد.

وی اضافه کرد: مسئولیت برای آبادانی است و باید از آن در راستای خدمت و حل مشکلات مردم حداکثر استفاده را برد./

نظر شما