شناسهٔ خبر: 28830 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در گفت‌وگو با مدیران کل راه و شهرسازی و راهداری گیلان مطرح شد:

پیشبرد بهتر امور نگهداری راه‌ها با انتزاع راهداری/ کاهش دو درصدی تلفات جاده‌ای/ استفاده از امکانات مسکن مهر برای احیای بافت فرسوده/ فرسودگی ماشین‌آلات راهداری گیلان

شعبانعلی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با ابراز خرسندی از انتزاع راهداری از این اداره کل گفت: با این انتزاع شاهد توجه بیشتر در اختصاص اعتبار به پروژه‌های راهداری خواهیم بود. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان نیز با ابراز خرسندی از این انتزاع از آمادگی راهداری گیلان برای برخورد با بحران زمستانی با وجود فرسودگی بخش زیادی از ماشین‌آلات استان خبر داد.

شعبانعلی خاوری، مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان درگفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی با ابراز خرسندی از انتزاع راهداری ازاین اداره کل عنوان کرد: این انتزاع موجب می‌شود که توجه بیشتری در اختصاص اعتبار به بخش راهداری شود و شاهد گام‌های روبه جلو در افزایش ایمنی جاده‌ها باشیم.

خاوری افزود: از سوی دیگر این امید وجود دارد که با اختصاص اعتبار ویژه به راهداری حقوق و دریافتی راهداران نیز افزایش یابد.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد: از سوی دیگر در استان گیلان با انتزاع راهداری و کم شدن بار مسئولیت مدیران کل می‌توانیم امیدوار باشیم که پرداختن به سایر مسئولیت‌ها درحوزه‌های مسکن، شهرسازی و ساخت راه‌ها آسان‌تر شود.

خاوری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی اداره کل راه و شهرسازی گیلان توجه ویژه به بازآفرینی شهری و بهبود کیفیت معماری است، گفت: با امضای موافقت‌نامه در استان گیلان ازامکانات مسکن مهر برای احیای بافت فرسوده استفاده می‌شود.

وی همچنین به افزایش ایمنی راه‌های گیلان اشاره و عنوان کرد: در شش ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش دو درصدی تلفات جاده‌ای داشته‌ایم که این امر نتیجه همکاری دستگاه‌های مختلف و اقدامات مفیدی برای افزایش ایمنی راه‌ها بوده است.

آمادگی راهداری گیلان برای مقابله با بحران‌های زمستانی

همچنین ناصر آل محمدی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به اینکه ۷۰۰ نفر یعنی دو سوم راهداران گیلان به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای منتقل شده‌اند، افزود: مصالح و تجهیزات راهداری برای استقبال از فصل سرما آماده شده‌اند و مشکلی دراین زمینه نخواهیم داشت. البته با مشکل فرسودگی بخش عمده ماشین‌آلات راهداری مواجه هستیم.

آل محمدی افزود: امیدواریم اعتبار ویژه‌ای برای تعمیر ماشین‌آلات راهداری اختصاص یابد تا بتوانیم مشکلات موجود را رفع کنیم.

نظر شما