شناسهٔ خبر: 28836 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تهران- شمال برند آزادراهی ایران برای صادرات خدمات فنی مهندسی 

کمیسیون عمران رئیس کمیسیون عمران مجلس از آزادراه تهران-شمال به عنوان برندی در میان پروژه‌های عمرانی یاد کرد و گفت: توان ساخت چنین پروژه‌ای حاکی از توانایی کشور برای صدور خدمات فنی مهندسی به سراسر جهان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضایی کوچی، در حاشیه بازدید از آزادراه تهران-شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد اهتمام وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان برای تکمیل پروژه‌ای هستیم که در گذشته بیش از ۳۰ درصد پیشرفت نداشت. اما هم اکنون ۱۳۵ جبهه کاری فعال درپروژه به چشم می‌آید.

وی افزود: نکته قابل توجه در آزادراه تهران-شمال انجام عملیات ساخت تونل در ۴۵درصد کل مسیر است که پیمانکاران از جدیدترین فناوری‌ها با آخرین استانداردهای پیشرفته استفاده می‌کنند.

رئیس کمیسیون عمران تاکید کرد: با توجه به عظمت بزرگراه تهران-شمال از لحاظ فنی و ابعاد، دانشجویان و دانشگاهیان حتما از این پروژه در طول مدت زمان ساخت به دلیل وجود پل‌ها و تونل‌های متعدد بازدید کنند.

وی تصریح کرد: پروژه آزادراه تهران-شمال به عنوان برندی درمیان سایر پروژه‌های عمرانی کشور حاکی از توان و ظرفیت ایران برای صادرات خدمات فنی مهندسی به سراسر جهان است.

رضایی کوچی با بیان اینکه امیدواریم این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حمایت بیش از پیش کمیسیون عمران مجلس و دولت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد، تصریح کرد: طبق گزارش ارائه شده آزادراه تهران-شمال درسال ۱۴۰۰ درحالی به اتمام خواهد رسید که مورد حمایت مالی و تزریق منابع قرار گیرد.

نظر شما