شناسهٔ خبر: 29084 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

زندگینامه سعید محمدزاده

سعید محمدزاده سعید محمدزاده مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و معاون وزیر راه و شهرسازی، متولد ۱۳۴۶ و دارای رتبه علمی دانشیاری دانشگاه علم و صنعت ایران است.

وی فارغ التحصیل رشته کارشناسی مهندسی عمران- عمران دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۶۹، کارشناس ارشد مهندسی عمران- سازه دانشگاه علم و صنعت در سال ۱۳۷۳ و دکتری مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت در سال ۱۳۸۹ است.

از نظر زمینه‌های تحقیقاتی و تخصصی محمدزاده می‌توان به تحلیل و طراحی خط و سازه، آزمایش و تحلیل قابلیت اعتماد خط و سازه ها، مدلسازی رفتار و زوال اجرای سیستم خط و سازه‌ها و مدیریت نگهداری و تعمیراشاره کرد.

از جمله سوابق شغلی و اجرایی وی نیز می توان به عضویت در هیئت علمی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران از سال ۱۳۸۷ تا کنون، عضوهیئت علمی گروه عمران دانشگاه فنی- مهندسی دانشگاه بوعلی سینا از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸، معاون آموزشی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲، رئیس دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، مدیرکل اداره خط و سازه های فنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور مترا از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ و معاون فنی و زیربنایی از مهر ۹۲ لغایت مهر ۹۵ اشاره کرد.

سعید محمدزاده با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و مصوبه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مورخ  ۱۳۹۵/۹/۱۴ و تصویب هیئت وزیران در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۴ به سمت معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

نظر شما