شناسهٔ خبر: 29665 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طاهری در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

واحدهای متقاضیان بدحساب پرند به خوش‌حساب‌ها می‌رسد/ بسته شدن پرونده مسکن مهر پرند در گروی تکمیل آورده‌های مردم/ امضای تفاهم‌نامه با آلمان برای دستیابی به انرژی پاک

علی اکبر طاهری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند از اجرای طرح تعویض واحدهای متقاضیان بدحساب به خوش‌حساب در پرند خبر داد و گفت: پس‌از مذاکرات انجام شده با سرمایه‌گذاران آلمانی به تفاهم‌نامه‌ای ۷۰ موردی رسیدیم که امید است عملیات اجرایی آن به زودی اجرا شود.

علی‌اکبر طاهری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اجرای طرح تعویض واحدها از افراد بدحساب به خوش‌حساب در شهر جدید پرند خبر داد و گفت: درحال حاضر اجرای این طرح را از سه سایت به تمامی سایت‌های موجود در پرند تعمیم داده و درحال تعویض واحدها هستیم.

وی در این‌باره اضافه کرد: همکاران ما در شرکت عمران شهر جدید پرند در ابتدا اخطاری برای مالکان واحدهای پروژه‌های آماده جهت تکمیل آورده و دریافت واحد ارسال کردند و در صورت عدم پاسخگویی تا ۱۵ روز اقدام به تعویض می‌کنند.

طاهری اضافه کرد: در این اقدام واحدهای آماده از افراد بدحساب به خوش حساب منتقل شده و تحویل واحدهای افرادی که پول خود را واریز نکرده‌اند به ۵ الی ۶ ماه دیگر موکول می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در ادامه صحبت‌های خود در اشاره به ابراز تمایل سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهر بیان کرد: در این بخش نیز فراخوانی اعلام کردیم که در نهایت منجر به امضای تفاهم‌نامه‌ حدود ۷۰ موردی با هدف اجرای انرژی‌های پاک و خورشیدی شد.

وی همچنین اعلام کرد: در این بخش بازدیدهای متعددی از سوی سرمایه‌گذاران آلمانی از شهر پرند برای بررسی اجرای طرح‌های انرژی پاک خورشیدی و بادی انجام شد و اگر مذاکرات انجام شده به نتیجه برسد و خواست آنها نیز تأمین شود. همه این طرح‌ها پس از تصویب از سوی مجمع و بخش سرمایه‌گذاری خارجی نهاد ریاست جمهوری، اجرایی خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد: سرمایه‌گذاران داخلی بیشتر در پروژه‌های ساخت فضاهای خدماتی - تجاری فعالیت و به جز سایت‌های مسکن مهر تمایل به مشارکت در چنین طرح‌هایی دارند.

طاهری در این‌باره اعلام کرد در حال حاضر شرکت‌های خوبی در سایت مسکونی و مناطق موجود (۹۰ هکتار)  آماده همکاری بوده تا ۱۰۰ درصد منابع را تامین کرده و طرح‌ها را اجرا کنند. در این بخش نیز پس از جمع بندی و کارشناسی‌های انجام شده شروع به ساخت خواهیم کرد.

مدیرعامل شهر جدید پرند در ادامه سخنانش اتمام سایت مسکن مهر این شهر را از اولویت‌های جدی شرکت عمران در سال ۹۵ اعلام کرد و گفت: بسته شدن پرونده مسکن مهر این شهر بدون شک منوط به تکمیل آورده‌های مردم و تلاش مضاعف دستگاه‌های خدمان‌رسان خواهد بود، درحال حاضر بیشتر پروژه‌های باقی‌مانده دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند که اتمام آنها مشروط به همین دو مورد ذکر شده خواهد بود.

طاهری در پایان با تأکید بر اهمیت مسائل اجتماعی و فرهنگی در سطح شهرهای جدید بیان کرد: در راستای سیاست‌های وزارت و راه شهرسازی طی همکاری با مشاوران اجتماعی دانشگاه قصد داریم کارگاه‌های آموزشی در امور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ایجاد کرده و از بروز ناهنجاری‌های احتمالی جلوگیری کنیم./

نظر شما