شناسهٔ خبر: 29714 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

جزئیات اطلاعیه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران/ معرفی ۱۰۳ مهندس متخلف به شورای‌انتظامی

نظام‌مهندسی تهران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در اطلاعیه‌ای به شهرستان‌های استان، ضمن تاکید بر معرفی ناظر از طریق دفاتر نمایندگی سازمان از معرفی ۱۰۳ مهندس متخلف به شورای انتظامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در اطلاعیه‌ای به تمامی شهرستان‌های استان بر معرفی ناظر از طریق دفاتر نمایندگی تاکید کرد. در اطلاعیه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران آمده است: باتوجه به بند ۲-۵-۴ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان بدینوسیله اعلام می­‌دارد در شهرهایی از  استان به غير از شهر تهران که دارای دفاتر نمایندگی می­‌باشند معرفی ناظر می­‌بایست صرفاً از طریق دفتر نمایندگی سازمان صورت پذیرد، همچنین با توجه به تبصره ماده ۱۳ آیین‌نامه اجرایی قانون سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان دارندگان پروانه اشتغال موظف به رعایت حدود صلاحیت و ظرفیت اشتغال و تعداد­کار مجاز قانونی هستند.

 در همین راستا تعداد ۱۰۳ نفر از مهندسانی که الزامات قانونی فوق‌­الذکر را رعایت ننمودند جهت بررسی تخلفات به شورای محترم انتظامی استان معرفی شده اند.

گفتنی است، کلیه اعضای محترم سازمان، فعال در شهرستان‌های استان ضمن رعایت مفاد قانونی فوق‌­الذکر و با توجه به بند ۳-۱-۱ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان مبنی بر اعلام مشخصات فنی و ملکی نوع خدمات، تعداد کار و زیربنای خدمات مهندسی ارائه شده توسط مهندسان، حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز ضمن مراجعه به کارتابل خود در سامانه ماده ۳۳ شهرستان‌ها به آدرس http://province.tceo.ir نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری مربوطه درخصوص خدمات مهندسی ارائه شده در کلیه شهرهای استان که دارای دفتر نمایندگی و یا فاقد دفتر نمایندگی سازمان می‌باشند، اقدام نمایند./

نظر شما