شناسهٔ خبر: 29794 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی - اصفهان

پوستر چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی اصفهان با محوریت دریافت مقاله در هشت محور ، چهارم و پنجم بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی اصفهان ۴ و ۵ بهمن‌ماه سال جاری در اصفهان و محل صنایع معادون و کشاورزی استان برگزار می‌شود.

محورهای هشت‌گانه چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان‌ها شاملِ حوزه‌های فرهنگی- طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان‌شناسی، معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث‌فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته است.

علاقمندان می‌توانند چکیده مقاله‌های خود را تا تاریخ ۳۰ آبان ماه سال جاری و اصل مقالات خود را تا تاریخ ۱۵ دی ماه به نشانی اصفهان، خیابان استانداری، موزه هنرهای تزئینی دفتر مطالعات برنامه ریزی و آینده پژوهی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان  ارسال کنند. گفتنی است محل برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی صنایع معادن و کشاورزی استان اصفهان به نشانی اصفهان، میدان فیض، اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان است.

پیش‌تر، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفته بود که سال جاری (۹۵) کنگره تاریخ معماری و شهرسازی پس از یک دهه تاخیر، ابتدا در سراسر استان‌ها و پس از آن به صورت کشوری برگزار خواهد شد. به گفته این مقام مسئول، خروجی این کنگره‌ها تهیه کتاب آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی در راستای شناخت بهتر استان‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است. /

 

نظر شما