شناسهٔ خبر: 30727 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

بهره‌برداری از فاز ۳ آزادراه غرب اصفهان به طول ۱۴ کیلومتر تا دهه فجر امسال

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، احداث دو پروژه عظیم آزادراه شرق و غرب اصفهان را در شبکه حمل و نقل کشور حائز اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر به اتمام برسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پروژه آزادراه غرب اصفهان بازدید کرد.

محمدزاده در حاشیه این بازدید ضمن تأکید بر انجام اقدامات لازم در خصوص ایمن‌سازی آزادراه غرب اصفهان و به سرانجام رساندن آن برای رفع مشکلات ترافیکی شهر اصفهان، گفت: آزادراه شرق و غرب اصفهان در جهت تأمین امنیت سفر و کاهش مسیر و رفع آلودگی‌های زیست‌محیطی در شهر اصفهان در حال احداث است که امید است با پیگیری‌های استان و پشتکاری که کاملاً محسوس است، بتوان این دو پروژه عظیم را طبق برنامه تعیین شده به بهره‌برداری رسانیم.

حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در ادامه با توضیح مشخصات دو آزادراه شرق و غرب اصفهان افزود: با توجه به حجم ترافیکی که از سمت شمال و جنوب به اصفهان سرازیر می‌شود متأسفانه حجم انبوهی از این بار ترافیکی به شهر اصفهان ورود پیدا می‌کند که با احداث این دو آزادراه قطعاً شاهد کاهش این مشکلات خواهیم بود.

 وی دربیان مشخصات آزادراه شرق اصفهان گفت: آزادراه شرق اصفهان به طول ۹۳ کیلومتر از آزادراه نطنز- کاشان  شروع و به آزادراه اصفهان –شیراز ختم می‌شود که قطعات ۱ و ۲ این آزادراه به طول ۶۳ کیلومتر طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی ۲ سال به بهره‌برداری می‌رسد و قطعه ۳ آن هم به طول ۳۰ کیلومتر در حال تعیین پیمانکار است که آغاز بکار خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص آزادراه غرب اصفهان افزود: این آزادراه به طول ۹۴ کیلومتر از محور دلیجان – اصفهان آغاز و به میدان کرکوند در شهرستان مبارکه متصل می‌گردد که  فاز ۱ و ۲ این آزادراه به طول ۸۰ کیلومتر ۱۰۰ درصد به بهره‌برداری رسیده و زیر بار ترافیک قرار دارد و ۱۴ کیلومتر باقیمانده تا میدان کرکوند در شهرستان مبارکه نیز با احداث میدان و نصب نیوجرسی‌های مفصلی تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

غلامی بیان کرد: با موافقت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با احداث ۱۴ کیلومتر دیگر، این آزادراه به محور مبارکه –شهرضا متصل و بخش عظیمی از بار ترافیک شهر اصفهان کاسته خواهد شد.

گفتنی است جهت احداث آزادراه غرب اصفهان تاکنون ۱۶۸ میلیارد تومان هزینه شده که جهت اتمام آن به ۷۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است. 

نظر شما