شناسهٔ خبر: 30814 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

بت‌شکن خبر داد؛

اجرای آزمایشی طرح پیش‌فروش مسکن/ همکاری بانک مسکن با دو انبوه‌ساز برای پیش‌فروش مسکن/ واریز مبالغی به حساب امانی

محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک‌مسکن با اعلام آغاز آزمایشی اجرای طرح پیش‌فروش مسکن با همکاری دو انبوه‌ساز از واریز مبالغی به حساب امانی بانک مسکن توسط پیش‌خریدار به منظور پیشرفت کار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک‌مسکن گفت: طرح پیش‌فروش مسکن، قانونی است که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و لازم‌الاجرا است؛ البته برای اجرای این طرح، بانک مسکن، متقاضی و انبوه‌ساز طرح، در تعامل با یکدیگر هستند.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: بر اساس مفاد این طرح، انبوه‌سازی که تمایل به فروش واحدهای خود را داشته باشد، برای آگهی پیش‌فروش باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز دریافت کند؛ به نحوی که انبوه‌ساز پس از دریافت مجوز، از طریق ساز و کارهای لازم برای نظارت بر این طرح، پیش‌فروش را انجام می‌دهد، در همین راستا بانک مسکن با افتتاح یک حساب امانی می‌تواند در این طرح نقش‌آفرینی کند.

بت‌شکن به اهمیت نقش بانک مسکن در طرح پیش‌فروش مسکن پرداخت و تصریح کرد: پیش‌خریدار با توجه به پیشرفت کار، مبالغی را به حساب امانی بانک مسکن واریز می‌کند و این بانک، بر برداشت‌های مبالغ نظارت می‌کند.

وی به مهر گفت: در حال حاضر، بانک مسکن اجرای طرح پیش‌فروش مسکن را با دو انبوه‌ساز به صورت آزمایشی آغاز کرده و در صدد است تا بازخوردهای اجرای طرح را دریافت و برای اجرای بهتر آن، برنامه‌ریزی داشته باشد. /

نظر شما