شناسهٔ خبر: 31106 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تشریح کرد:

جزئیات قیمت‌های نهایی مسکن مهر پردیس/ درخواست افزایش وام ۱۰ میلیونی را داده‌ایم

سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از اعلام قیمت‌های نهایی مسکن مهر پردیس خبر داد و گفت: از رئیس بانک مرکزی درخواست افزایش وام‌های پردیس از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان کردیم تا فشار کمتری به متقاضیان وارد شود و هم اینکه با تزریق نقدینگی زمینه برای سرعت گرفتن کار فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خبرگزاری صداو سیما، سعید غفوری درباره قیمت نهایی مسکن مهر فازهای ۵-۸-۹ شهر جدید پردیس گفت: در اطلاعیه‌های قبلی قیمت نهایی اعلام نشده بود و بعد از بررسی دستورالعمل‌ها؛ وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام وزیر دستور دادند سهم وزارت شهر سازی و شرکت عمران را در این پرو‍ژه‌ها بیشتر کنیم تا به متقاضیان فشار کمتری وارد شود.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش قیمت‌ها را در سایت شرکت عمران شهر جدید پردیس اعلام کرده بودیم اما مباحثی مطرح شد، ادامه داد: با افزایش سهم وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه‌ها، قیمت‌های برخی از فازها نسبت به قیمت‌های اعلام شده قبل کاهش پیدا کرد به طوریکه در فاز ۵ حدود سه تا چهار میلیون تومان کاهش پیدا کرد و در فاز ۸ به دلیل متراژ بالا قیمت‌ها نسبت به سایر فازها پایین‌تر است.

غفوری تصریح کرد: قیمت‌های قدیم و جدید در سایت شرکت عمران و بهسازی موجود است و متقاضیان می‌توانند قیمت‌ها را مقایسه کنند.

مدیرعامل شهر جدید پردیس افزود:جلسات مکرری بین نمایندگان متقاضیان،متقاضیان و دولت برای کاهش قیمت فازها داشتیم و تا جایی که امکان داشت از قیمت فازها متناسب با متراژ بنا ، کاستیم.

وی با اشاره به فصل سرما ولزوم فعال بودن پروژه ها برای تکمیل واحدها تاکید کرد: اتمام پروژه‌ها مستلزم تکمیل اورده متقاضیان است و در صورتی که وعده‌های که از معاونت سازمان برنامه و بودجه و پرداخت یارانه‌ها، عملی شود برخی پروژه‌ها امسال و برخی سال اینده تحویل داده می‌شود.

غفوری با بیان اینکه باید تسهیلات بانکی به پروژه‌ها تزریق شود تا مردم هم به خانه‌های خود برسند، تاکید کرد: از رئیس بانک مرکزی درخواست افزایش وام‌های پردیس از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان کردیم تا فشار کمتری به متقاضیان وارد شود و هم اینکه با تزریق نقدینگی زمینه برای سرعت گرفتن کار فراهم شود.

وی ادامه داد: وزارت نیرو هم باید به وظایف خود در برقراری انشعاب اب، برق و فاضلاب عمل کند و ما نمی‌توانیم به تنهایی بار مسئولیت را بردوش بکشیم.

وی افزود: ۴۰ تا ۴۶ هزار واحد در مرحله به نازک کاری است و مردم و وزارت نیرو اگر به تعهدات خود عمل کنند واحدها در اسرع وقت تحویل داده می‌شود./

نظر شما