شناسهٔ خبر: 31208 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱):

آتش قطارهای تصادفی ادامه دارد/ امدادگران در حال امدارسانی هستند

تصادف قطار مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱) با اشاره به تصادف ۲ رام قطار در ایستگاه هفت خوان بین شهرستان های سمنان و دامغان، گفت: آتش سوزی واگن های قطار ادامه دارد و امدادگران در حال امدادرسانی به مجروحان هستند.

به گزارش ایرنا، حمید درباغ عنبران روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: صبح امروز قطارهای تبریز- مشهد و مشهد- سمنان در محدود ایستگاه هفتخوان بین شهرستانهای سمنان و دامغان به هم برخورد کردند.

وی ادامه داد: مجروحان ۲ قطار تصادفی با ۲ بالگرد و ۶ دستگاه آمبولانس در حال انتقال از محل حادثه است.

وی تاکید کرد: در این تصادف، هر دو رام قطار دچار آتش سوزی شدند و تعدادی از مجروحان به وسیله باقی مانده قطار تبریز- مشهد از محل حادثه به ایستگاه دامغان منتقل شده اند.

وی با اشاره به ادامه آتش سوزی واگن های این قطارها گفت: آتش سوزی همچنان ادامه دارد و با توجه به مسدود بودن راه های دسترسی، امکان دسترسی آتش نشانان به محل حادثه سخت انجام می شود.

وی گفت: به علت مسدود بودن جاده های دسترسی به خاطر یخبندان، خودم از ایستگاه دامغان به وسیله درزین(وسیله نقلی ریلی به اندازه یک خودرو) در حال رسیدن به محل حادثه هستم.

درباغ عنبران با اشاره به اینکه همه در اولین قدم در حال امدادرسانی به قطارهای تصادفی هستند، گفت: تا رسیدگی کامل به مجروحان و مهار آتش سوزی قطارها، صحبت درباره علت فنی و عمق مختصات این حادثه مشخص نیست.

مدیرکل راه آهن شمالشرق به ایرنا گفت: سامانه های علائم خط ایستگاه های راه آهن در این منطقه از کشور بدون مشکل بوده است و اینکه علت این حادثه چه بوده، باید پس از رسیدگی به مجروحان بررسی دقیق و کارشناسانه شود.

بر اساس شنیده ها، تعداد مجروحان و کشته های این حادثه بیش از ۶۰ نفر عنوان می شود.

نظر شما