شناسهٔ خبر: 31252 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیکشهر خبر داد:

اقدامات قابل‌توجه در راهسازی و شهرسازی نیکشهر در ایرانشهر

راهسازی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیکشهر گفت: راه و شهرسازی نیکشهر تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات راه‌های حوزه استحفاظی این اداره انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی ایرانشهر، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیکشهر اظهار کرد: با توجه به مشکلات گفته شده توسط برخی افراد در مورد بخش مرکزی نیکشهر، باید به اطلاع مردم برسانیم که از سال گذشته تاکنون اقدامات قابل‌توجهی در این بخش انجام شده است.

وی ادامه داد: از جمله طرح‌ها و اقدامات انجام شده در این بخش می‌توان به زیرسازی و آسفالت ۳۵ کیلومتر راه روستایی محورهای هیچان، تواران، مورتگان، خیرآباد، کشیک، کهورکان، زیرُک آباد و هیتان با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اشاره کرد.

وی افزود: بهسازی و روکش آسفالت محور چاهان-زرآباد به طول ۴۵ کیلومتر و اعتبار ۹ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، قیرپاشی محور روستایی به طول ۳۰۵ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان، تعریض، بازگشایی، خاک‌ریزی، آسفالت و دوبانده کردن ورودی نیکشهر به طول سه کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش بوده است.

نارویی بیان کرد: بازگشایی ۱۹ کیلومتر از راه روستایی بخش مرکزی محور گو، گوذر و جوگین با اعتبار یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان و تسطیح، رگلاژ، موج تراشی چندین نوبته راه‌های خاکی و شوسه روستایی به طول ۹۰۰ کیلومتر در ۸ ماه گذشته از جمله این اقدامات بوده است.

وی در خصوص فعالیت‌های مربوط به بخش ایمنی راه‌های این بخش نیز گفت: طی یک سال گذشته، در راستای ایمنی راه‌ها، ۲۶۰ کیلومتر خط‌کشی حوزه استحفاظی، نصب ۱۲ هزار عدد چشم‌گربه‌ای و ۶ چراغ چشمک‌زن، نصب هزار و ۵۰۰ متر طول گاردریل و ۲۰ عدد چراغ سولار دو دستگاه تونل با اعتبار یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان در این زمینه انجام شده است.

وی در پایان بیان کرد: در راستای ایمنی هرچه بیشتر محورهای این بخش، تعمیرات و ابنیه فنی محور داروکان، هیچان، چاهان و کوچنگ با اعتبار یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اجرا شده است.

نظر شما