شناسهٔ خبر: 31342 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

همزمان با ایام سوگواری رحلت پیامبر(ص) و امام هشتم(ع) صورت گرفت:

پیام تسلیت وزیر راه و شهرسازی به مردم عزادار آذربایجان

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی همزمان با ایام سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت حضرت امام رضا سلام الله علیهما ضایعه تاسف‌بار جان‌باختن هموطنان این استان را در حادثه قطار مشهد– تبریز تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خانواده های عزیز و داغدار،
خانواده‌های محترم مجروحان و مصدومان
و مردم غیور آذربایجان

سلام علیکم

ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت سبط اکبر ایشان و هم‌‌چنین شهادت حضرت امام رضا سلام الله علیهما را خدمت شما عزیران تسلیت می‌گویم.

آذربایجان عزیز این روزها افزون بر این، در سوگ جوانان و خانواده‌های عزیز از دست داده نشسته است.

نه تنها آذربایجان که تمام مردم ایران و تمام ارکان جمهوری اسلامی از حادثه تلخ و غمبار تصادف قطار تبریز- مشهد در ناحیه سمنان- دامغان متاثر است. اینجانب به سهم خود این ضایعه تاسف‌بار را به شما آذربایجانی‌های عزیز و تمام مردم ایران تسلیت می‌گویم.

از آن روی که این اتفاق در حوزه مدیریت تحت نظارت اینجانب واقع شده است از خانواده‌های داغدار، آسیب‌دیدگان به ویژه مردم بزرگوار تبریز، اسکو، آذرشهر، مرند، مراغه و خوی که مستقیما عزیز از دست داده‌اند و یا آسیب دیده‌اند و هم‌چنین تمام مردم ایران که از این حادثه متاثر شده‌اند پوزش می‌خواهم.

عزیزان،اینجانب پس از دریافت خبر حادثه تمام وجهه‌ی همت و توان خود را بکار بردم تا به کمک آسیب‌دیدگان بشتابم. لذا، ضمن دستور تشکیل فوری کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن، مدیر عامل شرکت راه‌آهن را به منطقه اعزام و خودم نیز بلافاصله به سمت سمنان حرکت کردم.

در ستاد مدیریت بحران استان سمنان شرکت نمودم و تمام گزارش‌های نهادهای امدادی را دریافت کردم و برای عیادت مجروحان عازم بیمارستان شدم.

طبیعی است که در این لحظات تمام مردم ایران نگران حادثه بودند و خانواده‌های مسافران با نگرانی بیشتری موضوع را پی‌گیری می‌کردند.

لذا در جمع خبرنگاران حاضر شدم و اطلاعاتی را که تا آن لحظه به‌دست آورده بودم در اختیار مردم عزیز گذاشتم.

 اینک مطلع شده‌ام که بخشی از این پاسخ ایجاد ابهام کرده‌است، اجازه بدهید اگر نقصی در بیان من در آن شرایط سخت بوده و موجبات آزردگی کسانی را فراهم ساخته است، از این بابت نیز از تک تک آنان پوزش بخواهم.

 من با تمام وجود در خدمت شما مردم غیور و شریف آذربایجان و ایران عزیز هستم.  

با سپاس
عباس آخوندی
۱۳۹۵/۹/۸

نظر شما