شناسهٔ خبر: 31970 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

علی خدمتگذار:

امضاء تفاهم نامه همکاری بندرامیرآباد با بندر آنکونا ایتالیا / ترانزیت کالا از کشورهای آسیای مرکزی به اروپا از طریق بندر امیرآباد

علی خدمتگذار مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد خبرداد بر اساس امضاء تفاهم نامه همکاری بندرامیرآباد با بندر آنکونا ایتالیا، ترانزیت کالا از کشورهای آسیای مرکزی به اروپا از طریق بندر امیرآباد انجام می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر، مدیر بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در راستای سفر هیآت اقتصادی مازندران به استان مارکه ایتالیا، تفاهم نامه همکاری در زمینه های دریایی، بندری و سرمایه گذاری  بین بندر امیرآباد و بندر آنکونا با حضور استانداران استانهای مازندران و مارکه منعقد شد.

علی خدمتگزار با اشاره به اینکه این سفر به دعوت استاندار مارکه و در پاسخ به بازدید اخیر هیآت اقتصادی ایتالیا از بندر امیرآباد انجام شد افزود: در این تفاهم نامه با توجه به موقعیت ویژه بندر امیرآباد در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب و دسترسی به کشورهای حوزه CIS، ترانزیت کالا از کشورهای آسیای مرکزی به اروپا از طریق بندر امیرآباد مورد تآکید قرار گرفت.

وی به ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی جهت سرمایه گذاری در بندر امیرآباد و شرایط ویژه گردشگری دریایی مازندران اشاره و اظهار داشت یکی از بندهای این تفاهم نامه واگذاری زمین به سرمایه گذاران ایتالیایی برای  استقرار صنعت ساخت کشتی های مسافربری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد می باشد.

مدیر بندرامیرآباد با بیان اینکه در دریای خزر حمل و نقل کالاهای فله و خشک از رونق خوبی برخوردار می باشد، یکی دیگر از بندهای این تفاهم نامه را مشارکت سرمایه گذاران دو طرف در ورود کشتی های فله به دریای خزر عنوان کرد.

نظر شما